Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > Futbol mlodzieżowy
Wiślacka CLJ się wzmacnia2018-08-04 09:09:00

Ekipa Centralnej Ligi Juniorów Wisły Kraków rośnie w siłę. Nowymi piłkarzami Białej Gwiazdy zostali Patryk Moskiewicz i Konrad Gruszkowski, testowani w ostatnich sparingach zespołu dowodzonego przez Pawła Regulskiego.


Urodzony 17 lutego 2001 roku Patryk Moskiewicz jest wychowankiem drużyny Rataje Oleśnica, z których przez oleśnicką Pogoń trafił do AKS-u SMS-u Łódź. Do Białej Gwiazdy 17-latek trafił na zasadzie transferu definitywnego i podpisał kontrakt, który obowiązywać go będzie do 30 czerwca 2020 roku z możliwością przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. 


W barwach SMS-u grający na pozycji defensywnego pomocnika Moskiewicz zdobył 9 bramek i doprowadził swoją drużynę do 3 miejsca w grupie A Centralnej Ligi Juniorów U-17. W swojej kategorii wiekowej nowy zawodnik Wisły zdobył także dwa wicemistrzostwa Polski z wojewódzką reprezentacją Dolnego Śląska. Patryk Moskiewicz ma za sobą już treningi z pierwszym zespołem Białej Gwiazdy.

 

Konrad Gruszkowski urodził się 27 stycznia 2001 roku, a ostatnie sezony spędził w krakowskiej akademii AS Progres. Wychowanek Turbacza Mszana Dolna dołączył do Wisły na zasadzie wolnego transferu, odrzucając oferty z innych krakowskich klubów. 17-letni napastnik podpisał umowę na najbliższe dwa lata, z możliwością jej przedłużenia o jeszcze jeden sezon. Swoją skuteczność Gruszkowski zaprezentował choćby w ostatnim sparingu ekipy Pawła Regulskiego, w którym pokonał golkipera Orła Piaski Wielkie. 


Wcześniej trzyletni kontrakt z zespołem Białej Gwiazdy podpisał Mateusz Magdziarz, 15-latek do niedawna trenujący w zespołach juniorskich Rakowa Częstochowa.


Mateusz Magdziarz urodził się 3 stycznia 2003 roku. Piłkarz, który z powodzeniem występuje zarówno na prawym skrzydle, jak i prawym boku defensywy, zaczynał w barwach Orkana Rzerzęczyce, po czym w sezonie 2013/14 zasilił Wartę Mstów. W niej wpadł w oko wysłannikom Rakowa Częstochowa, w którym spędził ostatnie trzy sezony. 

 

Magdziarz dotychczas wystąpił raz w reprezentacji Polski U-15, zaś regularnie powoływany był do kadry województwa śląskiego, z którą w swojej grupie wiekowej zajął trzecie miejsce w mistrzostwach Polski.


Biuro Prasowe Wisły Kraków SA 
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty