Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > Futbol mlodzieżowy
Baraż o CLJ: Remis Garbarzy z Elaną (FOTO)2018-06-26 08:03:00

GARBARNIA Kraków - ELANA Toruń 2-2 (1:0)

1-0 Marcin Kołton 21 (karny)

2-0 Bartosz Baran 52 (wolny)

2-1 Kamil Woroniecki 64

2-2 Kamil Woroniecki 86 (karny)

Sędziowali: Marcin Bielawski oraz Maciej Radziejewski i Jakub Kopczyk (Śląski ZPN). Żółte kartki:Kamil Radłowski, Bartosz Baran (obaj Garbarnia).

GARBARNIA: Mateusz Buryło - Konrad Wąsik, Daniel Penszkal, Bartłomiej Mruk, Oskar Baranik - Patryk Paczka, Bartosz Baran, Paweł Kloc (69 Aleksander Strzeboński), Kamil Radłowski (72 Marcin Buda)  - Marcin Kołton (87 Daniel Obtułowicz), Mateusz Piotrowski.

ELANA: Kamil Dziwulski - Marcel Żuławski (87 Michał Chodkiewicz), Mikołaj Sękowski, Jakub Banach,  Filip Hartwich - Konrad Jóźwicki (90 Juliusz Nowak), Mateusz Szafran, Hubert Chojnacki, Mateusz Piasecki (49 Kamil Woroniecki), Paweł Karbowiński - Samuel Gerc (78 Mikołaj Kardas).


W pierwszym finałowym spotkaniu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów Garbarnia zremisowała na własnym boisku z Elaną Toruń 2-2.  Brązowi wygrywali już w tym meczu 2-0, ale goście doprowadzili do wyrównania za sprawą dwóch goli zdobytych przez wprowadzonego na plac gry w 49. minucie Kamila Woronieckiego.


Ten remis w korzystniejszej sytuacji stawia Elanę, która w piątek będzie gospodarzem rewanżu. Proponujemy jednak powstrzymanie się od przesądzania ostatecznego rezultatu rywalizacji przed jej zakończeniem. Korzystniejszą sytuację przed rewanżem do dziś rozpamiętują w Siedlcach, gdzie seniorzy Garbarni wygrywając 2-1 pozbawili tamtejszą Pogoń I Ligi i sami ją w niej zastąpili. Pomimo że w pierwszym spotkaniu zaledwie zremisowali na Rydlówce 1-1...


Stawka spotkania zdeterminowała poczynania zawodników, a obie ekipy świadome były tego, że - jak powiedział komentujący spotkanie w internetowej transmisji na portalu Podkarpacie TV Adam Delimat - w takich spotkaniach nie ma miejsca na błędy. Stąd dużo było walki w środku pola, ale wielu sytuacji podbramkowych widzowie nie zobaczyli.


W 21. minucie wpadający w szesnastkę Bartłomiej Mruk został sfaulowany przez Marcela Żuławskiego, a jedenastkę na gola pewnym strzałem zamienił Marcin Kołton. W 52, minucie Bartosz Baran został sfaulowany dwa metry przed linią  pola karnego na wysokości jego narożnika. Do wykonania podyktowanego rzutu wolnego zabrał się sam poszkodowany i zrobił to w pięknym stylu, a perfekcyjnie uderzona piłka przeleciała nad murem i wpadła w samo okienko bramki gości.


Wydawało się, że posiadający do tego momentu lekką przewagę Garbarze całkowicie pogrążyli torunian, ale nic z tych rzeczy. Okazało się, że juniorzy Elany zaskoczyli gospodarzy kolejnym stałym fragmentem gry (dziś bowiem takie decydowały o zdobywanych golach). Skuteczną bronią przyjezdnych były wykonywane przez Filipa Hartwicha wrzuty z autu.


Po takim właśnie wrzucie w pole karne Woroniecki w 64. minucie z bliska wpakował piłkę do bramki Mateusza Buryły, przy bardzo biernej postawie zaskoczonych tym zagraniem obrońców Garbarni. W 86. minucie po bliźniaczym aucie Hartwicha Mikołaj Sękowski ostemplował poprzeczkę, piłka spadła pod nogi Woronieckiego, którego strzał został zablokowany przez Mruka. Sęk w tym, że stoper Garbarni pomógł sobie ręką i arbiter po raz drugi w tym meczu podyktował rzut karny, tym razem dla gości. Równie pewnie jak przed przerwą Kołton jedenastkę wykonał Woroniecki i ustalił ostateczny rezultat.


Na ostatniej prostej w wyścigu Garbarni z Elaną do CLJ mamy więc remis 2-2 i rewanż, który zostanie rozegrany w piątek 29 czerwca o godzinie 17:00 w Toruniu.


Artur Bochenek

www.garbarnia.krakow.pl


8.jpg
paczkaelana2-218.jpg
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
11ur.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
16.jpg
17.jpg
18.jpg
19.jpg
20.jpg
21.jpg
22.jpg
23.jpg


REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty