Strona główna > Główna środek > Futbol mlodzieżowy
6-0 i 1-1 Małopolski w młodzieżowych pucharach2016-09-20 19:04:00

We wtorek na boisku Bronowianki rozpoczęła się nowa edycja rozgrywek o młodzieżowe Puchary PZPN im. Kazimierza Deyny i Kazimierza Górskiego.

Puchar PZPN im. Kazimierza Górskiego (2002)

Małopolski ZPN - Świętokrzyski ZPN 6-0 (3-0)

1-0 Sławomir Chmiel 6

2-0 Adrian Mirecki 11

3-0 Sławomir Chmiel 27

4-0 Michał Rakoczy 56

5-0 Patryk Orlof 62

6-0 Patryk Orlof 79

Sędziowali: Tomasz Mroczek - Sebastian Krzak, Jacek Węgrzyn (KS Mielec).

MZPN: Matoga (73 Capek) - Dela, Pischinger, Zima, Masny (67 Urban), Supel (55 Głowa), Talar, Szywacz, Chmiel (59 Warmuz), Mirecki (55 Pobożniak), Rakoczy (61 Orlof). Trenerzy: Jacek Ruchała, Adrian Filipek.

Świetna gra Małopolski, która po 27 minutach prowadziła już 3-0 po bramkarz strzelonych w sytuacjach sam na sam i wcześniejszych prostopadłych podaniach. Po przerwie na 4-0 podwyższył Rakoczy dobijając futbolówkę odbitą od poprzeczki po strzale Supela. Tuż wejściu na murawę gola zdobył Orlof uderzając bez przyjęcia po zagraniu Głowy, a przed końcem wynik ustalił Orlof głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Pobożniaka.

Puchar PZPN im. Kazimierza Deyny (2001)

Małopolski ZPN - Świętokrzyski ZPN 1-1 (0-1)

0-1 Maciej Śliwa 39

1-1 Remigiusz Biernat 52

MZPN: Ciężkowski - Gałka, Hudzik, Szot, Koczur (46 Król), Gancarczyk (46 Kowalczyk), Żołądź (51 Malisz), Urbański, Biernat, Grojec (73 Maronka), Wojtaszek. Trenerzy: Łukasz Szewczyk, Marcin Pasionek.

Małopolanie stracili gola do szatni; nikt nie atakował Śliwę, który przymierzył z 16 metrów tuż przy słupku. Po przerwie lepsza gra gospodarzy i wyrównanie po składnej akcji. Z prawej strony wrzucił piłkę Grojec, a Biernat z 6-7 metrów nie dał szans Gospodarczykowi. W ostatnich fragmentach gry Małopolska miała okazje na zdobycie zwycięskiego gola.