Strona główna > Główna środek > Futbol mlodzieżowy
Makroliga JM (10): Wisła przegrała z outsiderem, remis Progresu2016-05-22 16:59:00

Makroregionalna Liga Juniorów Młodszych (gr. D), 10. kolejka

Sobota, 21 maja

Granat Skarżysko Kamienna - TS Wisła Kraków 3-2 (1-1)

0-1 Jakub Łyczak 37

1-1 Kamil Uciński 39

2-1 Konrad Kotte 57

3-1 Dawid Dulęba 68

3-2 Filip Handzlik 74

Sędziował Kamil Pastuszka (KS Starachowice).

WISŁA: Patryk Pawela – Hubert Krusinowski, Kacper Laskoś, Piotr Świątko, Piotr Martuszewski (59 Jakub Żółkoś) – Patryk Plewka, Filip Handzlik (75 Adrian Kudelski), Norbert Stachura (41 Karol Rak) – Jakub Łyczak, Michał Banik (59 Miłosz Stawowy), Mateusz Wyjadłowski (65 Łukasz Sochacki).

Mało kto mógł się spodziewać, że Wisła po objęciu prowadzenia da sobie wydrzeć trzy punkty z rąk. Granat okazał się jednak skuteczniejszy i krakowianie wracają do domu bez punktów.

Mimo sporej przewagi Bała Gwiazda kończyła pierwszą połowę remisując 1-1. Obie bramki padły tuż przed przerwą. Najpierw Jakub Łyczak wykorzystał indywidualną akcję Mateusza Wyjadłowskiego i dał gościom prowadzenie. Granat odwiedził połowę Wisły ledwie kilka razy, ale zdążył zdobyć wyrównującą bramkę. Wiślacy powinni schodzić do szatni prowadząc, ale najpierw sędzia niesłusznie dopatrzył się spalonego, a później nie podyktował rzutu karnego po zagraniu ręką w polu karnym przez jednego z gospodarzy.

Druga połowa wyglądała podobnie. Wisła miała sytuacje – najpierw zmarnowała sam na sam, a później strzał w poprzeczkę, a Granat skorzystał z błędów rywali i  wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. Bramkę kontaktową zdobył Filip Handzlik wykorzystując wycofanie piłki na 11. metr przez Michała Banika. W środę kolejny wyjazd – rywalem Motor Lublin.