Strona główna > Główna środek > Futbol mlodzieżowy
MLJM: Niespodziewany remis Dunajca w Tarnowie, Garbarnia gromi Sandecję2015-05-11 17:10:00

Małopolska Liga Juniorów Młodszych, 7. kolejka:

I LIGA

Sobota

Tarnovia Tarnów - Dunajec Nowy Sącz 0-0

Sędziował Daniel Witek (KS Tarnów). Bez kartek.

Prądniczanka Kraków - TS Wisła Kraków 0-0

Sędziował Jarosław Kuźniar (KS Kraków). Żółte kartki: Przemysław Gaweł, Kacper Olkuski, Jan Paszkiewicz, Kacper Bąbka - Piotr Kazek.

Niedziela

Hutnik Nowa Huta - MKS SMS Kraków 1-4 (0-1)

0-1 Emilian Ratuszny 20 (karny)

1-1 Bryan Maurer 60

1-2 Emilian Ratuszny 74

1-3 Maksymilian Brzana 78

1-4 Wiktor Baranowski 80+2

Sędziował Piotr Mucha (KS Kraków). Żółte kartki: Filip Dudzic (2), Sebastian Romek (SMS). Czerwone kartki: Norbert Kawa (20, akcja ratunkowa) - Filip Dudzic (35, druga żółta).

Poniedziałek

Garbarnia Kraków - Sandecja Nowy Sącz 6-1 (3-0)

6-1 Mikołaj Pyś 71

Sędziowali (bez zarzutu): Sławomir Steczko raz Artur Daniel i Bartosz Pałetko (KS Kraków). Mecz bez kartek.

GARBARNIA: Mikołaj Wiewióra - Bartosz Gubała, Jakub Mróz, Dawid Pachel, Łukasz Kowalski (63 Rafał Witaszyk) - Patryk Paczka (50 Kamil Antkiewicz), Mikołaj Pyś, Bartosz Baran (50 Łukasz Lipowski), Bartosz Prochownik (70 Łukasz Lenik) - Adam Jawor (70 Jan Jędrzejowski), Piotr Apostolski (58 Szymon Porębski).

SANDECJA: Kacper Tomasik - Mariusz Woźniak, Dawid Podobiński, Mateusz Jurczak (70 Filip Bembenik), Szymon Baran, Nikodem Gniecki, Patryk Grądziel, Mateusz Krupa, Karol Matras, Jakub Brudziński, Tomasz Puch.

Juniorzy młodsi Garbarni w siódmej kolejce Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych rozgromili na własnym boisku Sandecję Nowy Sącz 6-1. To zwycięstwo pozwoliło powrócić podopiecznym trenera Stanisława Śliwy na utracony na kilka tygodni na rzecz Dunajca fotel lidera.

Młode Lwy ze strzelaniem bramek zaczekały na swojego kierownika Krzysztofa Torbę, który z racji obowiązków zawodowych dotarł na mecz dopiero w 20. minucie. I mimo że wcześniej Garbarnia miała trzy dogodne okazje, to gole padały już w obecności "Kiera"...

W 23. minucie Adam Jawor wykonywał rzutu rożny, dobrze "poszukał" dogodnej pozycji Mikołaj Pyś i zamknął akcję celnym strzałem głową.

W 30. minucie Jawor dośrodkował - znów z kornera - w pole karne. W zamieszaniu uderzał Pyś, piłka odbiła się od poprzeczki i wróciła w boisko pod nogi Jawora, który ponownie posłał ją w szesnastkę. Tam wybił ją jeden z zawodników gości, wprost pod nogi... Jawora. Tym razem zawodnik Garbarni dokładnie podał futbolówkę Piotrowi Apostolskiemu, który przełożył ją sobie z nogi na nogę i z 6 metrów podwyższył prowadzenie swojego zespołu.

W 32. minucie Jawor podał do Bartosza Prochownika, a ten strzałem po ziemi w "długi" róg pokonał Kacpra Tomasika.

Do przerwy wynik się już nie zmienił, a w drugiej połowie jako pierwsi zanotowali trafienie zawodnicy Sandecji. Prostopadłe podanie Tomasza Pucha na gola zamienił Szymon Baran. Bramka zdobyta przez gości w 47. minucie okazała się dla nich tylko honorową.

W 56. minucie Prochownik podał do Jawora, który przyjął piłkę na klatkę piersiową i strzałem obok słupka nie dał szans bramkarzowi Sandecji.

W 58. minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez doskonale usposobionego Adama Jawora (cztery asysty i gol w tym spotkaniu) Łukasz Kowalski strzałem z pierwszej piłki pokonał Tomasika.

W 71. minucie po ładnym dograniu Szymona Porębskiego przytomnym strzałem tuż przy słupku Mikołaj Pyś ustalił ostateczny rezultat.

Tym samym juniorzy młodsi Garbarni zakończyli pierwszą rundę na pierwszym miejscu w tabeli. Jednak do mistrzostwa MLJM droga jeszcze daleka, gdyż to dopiero półmetek rozgrywek. Już w niedzielę 17 maja o godzinie 17:30 Młode Lwy zmierzą się na Suchych Stawach z Hutnikiem, którego na Rydlówce gładko pokonali 5-1.

II LIGA

Sobota

Limanovia Limanowa - Krakus Nowa Huta 0-1 (0-0)

0-1 Przemysław Luberda 66

Sędziował Konrad Kolak (KS Nowy Sącz). Żółte kartki: Dawid Plata - Karol Łazarczyk, Przemysław Luberda, Adrian Prajsnar.

Unia Oświęcim - Okocimski Brzesko 3-3 (3-1)

0-1 Kacper Jaworski 9

1-1 Patryk Lichota 14

2-1 Patryk Lichota 31

3-1 Patryk Lichota 39

3-2 Tomasz Florek

3-3 Arkadiusz Goryczka 62

Sędziował Szymon Dziadowiec (KS Oświęcim). Żółte kartki: Przemysław Żywicki, Michał Bury - Igor Łanocha, Adrian Wielgosz.

Niedziela

MKS Trzebinia-Siersza - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 3-1 (1-1)

1-0 Krzysztof Kaiser 8

1-1 Krzysztof Miroszka 31

2-1 Krzysztof Kaiser 73

3-1 Grzegorz Jarosz 75

Sędziował Łukasz Łabuzek (KS Chrzanów). Żółte kartki: Kamil Chmielowski, Mateusz Lasik, Norbert Duleba - Klaudiusz Woźniak.

AP 21 Kraków - AS Progres 99 Kraków 0-2 (0-1)

0-1 Adrian Grzybek 8

0-2 Sebastian Socała 80

Sędziował Łukasz Marek (KS Kraków). Żółta kartka: Mateusz Majewski (AP 21).