Strona główna > Główna środek > Futbol mlodzieżowy
Ponad 200 piłkarzy biegało na Błoniach2015-03-23 23:24:00 RK

Tradycyjne wiosenne Biegi Przełajowe na krakowskich Błoniach, organizowane dla piłkarzy-juniorów przez Małopolski Związek Piłki Nożnej, zgromadziły w tym roku na starcie ponad 200 uczestników. W kategorii juniorów starszych triumfował Rafał Kluska (MKS SMS Kraków), a wśród juniorów młodszych zwyciężył Piotr Martuszewski (Wisła Kraków).

Tradycyjnie też zaczęło się od złożenia kwiatów pod pomnikiem dr. Henryka Jordana w parku jego imienia. Wiceprezes MZPN Jerzy Kowalski przypomniał młodym sportowcom sylwetkę pioniera wychowania fizycznego w Polsce. Przewodniczący Wydziału Szkolenia MZPN Lucjan Franczak uświadomił, że w parku i na Błoniach kształtował się hart ducha i ciała wielu wybitnych krakowskich piłkarzy z aktualnym trenerem reprezentacji Adamem Nawałką i obecnym wśród młodzieży Markiem Kustą na czele. Michał Królikowski, przewodniczący Rady Trenerów MZPN, zaprosił na trasę...

W kategorii juniorów starszych zwyciężył bezapelacyjnie, z przewagą kilkudziesięciu metrów, Rafał Kluska z MKS SMS Kraków. W drużynie klubowej gra na skrzydle, ale - jak wyjawił - zanim został piłkarzem był lekkoatletą.

- Byłem w kadrze Małopolski na średnich dystansach, na 600 i na 800 metrów. Zaczynałem w Porąbce Uszewskiej koło Brzeska. W SMS-ie jestem już parę lat, teraz uczę się klasie maturalnej - powiedział triumfator.

Drugi był jego kolega klubowy Piotr Lach, który w drużynie piłkarskiej gra na pozycji ostatniego stopera. Trzecie miejsce zajął Kamil Szlachta z Wisły.

Rywalizacja juniorów młodszych była bardziej zacięta, zwycięzca, Piotr Martuszewski, miał na mecie kilkanaście metrów przewagi nad następnym zawodnikiem.

- W Wiśle, w drużynie trenera Pawła Regulskiego, jestem od roku, gram na lewej obronie. Pochodzę z Szalowej koło Nowego Sącza - powiedział.

Drugi był Michał Grzesicki z SMS-u, co sprawiło, że Piotr Kocąb, wicedyrektor placówki z ulicy Szablowskiego, promieniał. W dwóch kategoriach trzy miejsca na podium to sukces.

Trzecie miejsce zajął Szymon Porębski z Garbarni.