Jagiellonia Białystok - Olimpia Elbląg 5-0

2-3 Jakub Zięba 62

3-3 Grzegorz Płatek 66

3-4 Marcin Szymczak 89

CRACOVIA: Kobyłka - Mielcarek, Piekarski, Najduch, Król - Poznański, Szymczak, Kiebzak (75 Jeż) - Surma (60 Pawlusiński), Szewczyk (90 Chochołek), Ceglarz (82 Woźniak).

To gospodarze otworzyli mecz bramką, ale odpowiedź krakowian nastąpiła natychmiast. Akcję rozpoczął Szymon Kiebzak, podał do Krzysztofa Szewczyka, ten wrzucił piłkę na 5. metr do Dawida Surmy, który pewnie umieścił ją w siatce. Podobna sytuacja miała miejsce przy drugim golu dla gości. Z 30. metra Szewczyk podał w pole karne do Surmy, który uderzył w "krótki" róg. Bramkę na 3-1 popisowym strzałem w samo "okienko" zdobył Eryk Ceglarz.

Od początku drugiej połowy to Pasy kontrolowały mecz, ale dwa gole zdobyli gospodarze. Najpierw po rzucie wolnym. Później jeden z zawodników z Mielca faulował Kobyłkę, jednak obyło się bez gwizdka i ostatecznie padła bramka dla Stali. Był już remis 3-3.

W 85. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Piotr Mielcarek. Cracovia musiała radzić sobie w dziesiątkę i poradziła! W 89. minucie precyzyjne podanie od Dawida Pawlusińskiego przyjął Marcin Szymczak, zwodem ominął obrońcę Stali i wpakował piłkę do siatki.

Trener Cracovii, Paweł Zegarek: - Wygrana zasłużona, ale popełniliśmy sporo błędów w obronie. Właśnie z tego przeciwnik stwarzał dzisiaj sytuacje. Damian Kobyłka bardzo ładnie bronił, między innymi dzięki temu ustrzegliśmy się straty kolejnych bramek.

Wisła Kraków - Motor Lublin 0-0

WISŁA: Wieczorek – Dziubas (81 Ptak), Skrzypek, Michniak, Janur – Kociołek, Chlebowski, Porębski, Wąsikowski (50 Kuźba), Marszalik (46 Purcha) – Wójcik.

Mimo przewagi od pierwszej do ostatniej minuty Wisła tylko bezbramkowo zremisowała z Motorem. Wiślacy mieli kilka dogodnych okazji do przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść, ale pod bramką gości brakowało im zdecydowania, a przede wszystkim skuteczności. Trzeci mecz Wisły w rundzie wiosennej i trzeci bez zwycięstwa.

– Nasza gra na razie nie przekłada się na zdobycze punktowe, bo po tych trzech spotkaniach powinniśmy mieć komplet punktów. Dzisiaj bez dwóch zdań widać było naszą przewagę piłkarską, zwłaszcza w pierwszej połowie, kiedy drużyna grała tak, że byłem z niej zadowolony. Druga połowa mi się nie podobała, ale to było spowodowane wymuszonymi zmianami. Tak jak tydzień temu chwaliłem Bartka Purchę, bo zagrał bardzo dobrze, tak dzisiaj wyraźnie nie wyszedł mu mecz. U młodych zawodników brakuje stabilizacji – mówił po meczu trener Wisły, Dariusz Marzec.

Trener Marzec po meczu był zdegustowany pewną sytuacją: - Spotkałem się dzisiaj z czymś, co do tej pory mi się nie zdarzało. Rodzice próbują ustalać skład juniorów, a u mnie czegoś takiego nie było, nie ma i nie będzie. O tym, kto gra decyduję ja.

Spotkanie oglądali m.in. prezes Wisły Kraków SA Robert Gaszyński oraz dyrektor Akademii Dariusz Gryźlak.

Stal Rzeszów - KSZO Junior Ostrowiec Św. 0-0

Wisła Puławy - ŁKS Łódź 0-1

Stomil Olsztyn - MKS Polonia Warszawa 1-3

GKS Bełchatów - Korona Kielce 2-0

Legia Warszawa - ŁKS Łomża 1-0

W tabeli: 1. Legia 54, 2. Polonia 45, 3. Jagiellonia 40, 4. Cracovia i Bełchatów po 36, 6. Stal Mielec, Wisła Kraków i Stal Rzeszów po 27, 9. Korona 26, 10. Motor 23, 11. Stomil i ŁKS Łódź po 22, 13. Olimpia 19, 14. KSZO i Wisła Puławy po 18, 16. Łomża 15 pkt.