Strona główna > Główna środek > Futbol mlodzieżowy
AS Progres znów zwycięski na Malcie2014-11-29 00:16:00

Piłkarze AS Progres 1999 rozegrali kolejny mecz na Malcie. Tym razem pokonali 17-latków z klubu San Gwann FC Nursery 3-2.

Podobnie jak z reprezentacją Malty w pierwszej połowie mecz toczył się pod dyktando AS Progres. Wynik już w 2. minucie otworzył Dawid Linca po indywidualnej akcji zakończonej strzałem z dystansu. Drugą bramkę z rzutu wolnego strzelił Mateusz Reczulski. Po przerwie gospodarze zaczeli grać dużo bardziej agresywnie, zakładając wysoki pressing. Obrona krakowian zaczęła popełniać błędy, których efektem były dwie stracone bramki. W końcówce zwycięskiego gola strzelił Karol Świerk, który idealnie znalazł sie w polu karnym przy stałym fragmencie gry.

San Gwann U-17 - AS Progres 1999 Kraków 2-3 (0-2)

Bramki: Dawid Linca, Mateusz Reczulski, Karol Świerk

AS PROGRES, I połowa: Piekarz - Woźniak, Kantyka, Wojtaczka, Socała - Kurek, Reczulski, Linca - Wątek, Stanek, Grzybek.

AS PROGRES, II połowa: Stojek - Nowak, Gorczyca, Świerk, Siudek - Linca (60 Grzybek), Salamon, Lejda - Wolański, Kurek (60 Stanek), Marek.

Trenerzy: Grzegorz Dąbrowski, Łukasz Terlecki.