CLJ: Wisła i Cracovia zwyciężają2014-09-21 23:31:00

WISŁA: Bies - Chlebowski (46 Skrobowski), Dziubas (80 Tracz), Kujawa (75 Mlostek), Janur, M. Zając, Michniak, Szlachta, Wójcik, Ryś, Marszalik (87 Kuźba).

1-0 Dawid Pawlusiński 37

2-0 Eryk Ceglarz 58

3-0 Eryk Ceglarz 89

CRACOVIA: Wilk – Mielcarek, Piekarski, Najduch (89 Skiba), Król – Czubaj, Szymczak (68 Chochołek), Leśniak (46 Ceglarz) – Pawlusiński, Surma, Tymoszuk (9 Poznański).

Krakowianie już w pierwszych minutach wypracowali sobie cztery sytuacje, które nie zakończyły się strzeleniem gola. Mogło się to zemścić, ale w bezpośrednim  starciu z bramkarzem Pasów Adamem Wilkiem, rywal pozostał bez szans.

Już w 9. minucie z boiska musiał zejść napastnik Cracovii Bartłomiej Tymoszuk, który doznał na szczęście niegroźnego urazu stawu skokowego. Zastąpił go Mateusz Poznański.

Pierwsza bramka padła po podaniu Marcina Szymczaka do Dawida Pawlusińskiego, który wziął zamach i celując w dalszy słupek, po rykoszecie umieścił piłkę w bramce drużyny gości.

Na 2-0 podwyższył Eryk Ceglarz, który po pierwszej połowie zmienił Damiana Leśniaka. Akcję rozpoczął Dawid Surma, który przejął piłkę w połowie boiska, pognał na bramkę przeciwnika, wypatrzył znajdującego się na 5. metrze, w dogodnej pozycji, Ceglarza i oddał mu piłkę.

Piłkarze Pasów przypieczętowali zwycięstwo po tym, jak Wisła całkowicie odsłoniła się, stawiając wszystko na jedną kartę i tylko atakując. Szansę wykorzystał znów Ceglarz, który wcisnął piłkę pod rękę bramkarza.

- Od początku meczu kontrolowaliśmy grę. Mimo trudnych warunków, bo graliśmy po deszczu, udało nam się rozegrać bardzo dobre spotkanie. Pojawiły się oczywiście błędy, które będziemy korygować w całym cyklu tygodniowym. Jestem jednak bardzo zadowolony z gry chłopaków, cała drużyna zasługuje na pochwałę - trener Paweł Zegarek podsumował mecz z Wisłą.