Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > IV liga
Awans Wiślan Jaśkowice do III ligi; decydował gol w dogrywce2017-06-24 19:34:00

Po dramatycznym rewanżowym meczu barażowym o awans do grupy czwartej III ligi, rozegranym na Stadionie Miejskim w Skawinie, Wiślanie Jaśkowice okazali się lepsi od Limanovii. Mistrz czwartej ligi zachodniej po remisie 1-1 w Limanowej wygrał u siebie po dogrywce 2-1. To historyczny sukces małego klubu z Jaśkowic.


Wiślanie objęli prowadzenie po rzucie rożnym i główce Szwajdycha. Na kwadrans przed końcem Kuliszewski z Wiślan, po dwóch szybko obejrzanych żółtych kartkach, musiał udać się do szatni. Goście grając w przewadze zwietrzyli szansę i z rzutu karnego wyrównali stan rywalizacji. W ostatniej minucie M. Krasuski przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. 

W dogrywce więcej z gry mieli limanowianie, ale gola strzelili gospodarze po rzucie wolnym egzekwowanym zza linii pola karnego. 


Awans Wiślan uratował w IV lidze zachodniej Pcimiankę, a że ta nie spadnie, to byt zachowała w grupie trzeciej klasy okręgowej Gdovia. Jeśli chodzi o IV ligę zachodnią, to niemal pewne jest wycofanie jednej drużyny, co zapewne uratuje Orła Piaski Wielkie. 

 Wiślanie Jaśkowice - Limanovia 2-1 (1-0, 1-1) po dogrywce

1-0 Paweł Szwajdych 37 (głową) 

1-1 Piotr Kaczor 82 (karny)

2-1 Dawid Białek 104 (wolny)

Sędziowali: Seweryn Kozub – Sławomir Pudło, Patryk Świerczek (KS Brzesko). Żółte kartki: Jakub Krasuski (po zawodach), Konrad Kuliszewski, Paweł Łukasik (na ławce rezerwowych), Maciej Wcisło, Dawid Węgrzyn – Maciej Ślazyk, Szymon Witek. Czerwone kartki: Konrad Kuliszewski (75, druga żółta), Maciej Wcisło (85, druga żółta będąc na ławce rezerwowych; powodem wymachiwanie rękami i słowa "kur.., widzisz coś!). 

WIŚLANIE: Ropek – Radwański, Marcin Morawski (67 Węgrzyn), Galos, Piekarski, P. Morawski (46 Kuliszewski), Białek, Michał Morawski, M. Krasuski, Wcisło (78 Sosin), Szwajdych (87 J. Krasuski). Trener: Wojciech Ankowski.

LIMANOVIA: Mastalerz – Kandel Elsaid (74 D. Kurczab), Ruchałowski, Ślazyk, Witek, Piwowarczyk (99 Wsół), K. Kurczab, G. Mus (74 K. Mus), Kaczor (99 Czaja), Jacak, Kurek. Trener: Andrzej Paszkiewicz.

(ST)


jaski.jpg
jaski3.jpg
jaski7.jpg


REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty