Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > IV liga
Jan Cyniewski trenerem Orła Piaski Wielkie2017-04-24 20:07:00

W niedzielę Marek Holocher zrezygnował z funkcji trenera Orła Piaski Wielkie, a już dzisiaj wieczorny trening na stadionie przy ul. Niebieskiej poprowadził jego następca - Jan Cyniewski. Obaj znają się od dawna, grali bowiem razem w nowohuckim Hutniku. 


Cyniewski urodził się 17 listopada 1960 r. w Białymstoku i tam też grał w miejscowej Gwardii w jednym zespole z Robertem Gaszyńskim. Studia kończył w Warszawie równocześnie reprezentując barwy III-ligowego AZS AWF. Do Krakowa nie trafił przez przypadek; jeszcze w czasach białostockich grał w reprezentacji Polski juniorów Federacji Gwardia prowadzonej przez Lucjana Franczaka. I to ten szkoleniowiec sprowadził go pod Wawel, a dokładnie do II-ligowego Hutnika. Później reprezentował barwy Broni Radom i Wawelu. W Krakowie się ożenił i osiadł na stałe. 


Jako szkoleniowiec Cyniewski prowadził m.in. młodzież w UMKS Olimpic Kraków oraz seniorów Kabla Kraków, Proszowianki, Clepardii Kraków, Hutnika Nowa Huta, Pogoni Skotniki, Zieleńczanki, LKS Mogilany, Dragona Szczyglice, Jutrzenki Giebułtów (ponad 5 lat od 1.7.2009 do 12.11.2014 i awans od klasy A do IV ligi), Wawelu Kraków i LOT Balice (od wiosny 2016 do dziś). 


Cyniewski swój debiut w Orle zaliczy w najbliższą sobotę w Skawinie, gdzie jego nowi podopieczni zagrają ze Skawinką.

(AnGo)


cyniewski_045429.jpg


REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty