Strona główna > Główna środek > III liga
Garbarnia po porażce w Poznaniu zostaje w III lidze!2016-06-15 19:11:00

Garbarnia nie awansowała do II ligi! Krakowianie przegrali 0-1 w Poznaniu rewanżowy mecz barażowy z Wartą, a że przed czterema dniami wygrali u siebie 3-2, więc promocję do wyższej klasy uzyskali "Warciarze".

Jedyna bramka spotkania padła w 88 minucie po problematycznym rzucie karnym. Sędzia początkowo nie zareagował i dopiero po kilku sekundach – pod presją trybun i podpowiedzi liniowego – podyktował "11" zamienioną na gola przez Białożyta. Garbarnia rzuciła się do ataku, ale została skontrowana i Cabaj ratował się faulem na Chromińskim, co dało miejscowym drugiego karnego. Egzekwował go Ciarkowski, a golkiper krakowski w świetnym stylu obronił. Była to 96 minuta, a grano jeszcze... siedem. Po końcowym gwizdku piłkarze Garbarni tłumaczyli sędziemu co sądzą o jego postawie, za co zobaczyli kolejną czerwoną kartkę (Siedlarz)...

Brak awansu Garbarni sprawił, że z III ligi spadają rezerwy Cracovii, a z IV ligi zachodniej Górnik Wieliczka.

Warta Poznań – Garbarnia Kraków 1-0 (0-0)

1-0 Łukasz Białożyt 88 (karny)

Sędziowali: Łukasz Bednarek – Jacek Tokarski, Krzysztof Stępień (KS Koszalin). Żółte kartki: Artur Marciniak, Adrian Laskowski - Michał Kitliński, Łukasz Pietras, Tomasz Ogar, Mateusz Pawłowicz, Norbert Piszczek, Mariusz Stokłosa. Czerwone kartki: Mateusz Pawłowicz (90), Marcin Siedlarz (po meczu).

WARTA: Filipowiak – Koziorowski, Kieliba, Marciniak, Fiedosewicz (81 Paczyński), Laskowski, Białożyt, Brzostowski (86 Szynka), Biegański (72 Chromiński), Ciarkowski, Spławski (90+ Ngamayama). Trener: Tomasz Bekas.

GARBARNIA: Cabaj – Borovicanin, Kalemba (32 Piszczek), Moskal, Pawłowicz, Nowak, Pietras (86 Pietras), Kitliński (58 Ferens), Serafin, Stokłosa, Ogar (67 Siedlarz). Trener: Mirosław Hajdo.

(ST)

Pozostałe baraże o II ligę

* Olimpia Elbląg - Motor Lublin 2-1. W pierwszym meczu wygrała Olimpia 1-0 i awansuje.

* Odra Opole - Vineta Wolin 1-1. W pierwszym meczu Odra wygrała 2-0 i awansuje.

* Polonia Warszawa - Górnik Wałbrzych 1-0. W pierwszym meczu 1-1 i awans Polonii.