III liga: Jaskółki postawiły pieczęć (FILM)2015-06-04 21:10:00

33. kolejka III ligi: UNIA Tarnów - KORONA II Kielce 4-1 (3-0)

2-0 Popiela 28

3-0 Ropski 44

4-0 Witek 67

4-1 A. Paprocki 82

Sędziowali: Paweł Kukla oraz Grzegorz Przybylski i Jarosław Mikołajewski z Krakowa. Żółte kartki: Witek, Jamróg - Mularczyk, A. Paprocki, Merchut, Sierpina, Szmalec, P. Paprocki. Widzów 500.

UNIA: Dybowski - Jamróg, Pawlak, Witek, Węgrzyn - Chłoń (78 Kamiński), Tyl (62 Hebda), Kuzdra, Popiela (73 Drozdowicz), Wójcik (79 Adamski) - Ropski.

KORONA II: Łodej - Piwowar, Kiercz, Rogala, Kobryń (46 Merchut) - Sierpina, Stachura (57 Szmalec), Mularczyk, Jaśkiewicz (57 P. Paprocki), A. Paprocki - Laskowski (68 Poński).

Piłkarze tarnowskiej Unii pewnie pokonali rezerwy Korony Kielce aż 4-1 i gdyby nie niewykorzystany rzut karny w 73. minucie oraz kilka kolejnych okazji do zdobycia gola, zwycięstwo mogło być jeszcze bardziej okazałe.

Przed meczem przedstawiciele tarnowskiego klubu uhonorowali trzech wychowanków i piłkarzy seniorów: Roberta Witka za 300, a Łukasza Jamroga i Szymona Adamskiego za rozegranie 100 oficjalnych spotkań w barwach Jaskółek.

Mecz rozpoczął się od szybko strzelonej bramki przez gospodarzy. Już w 2. minucie Krzysztof Ropski po indywidualnej akcji pokonał bramkarza Korony. Podopieczni trenera Daniela Bartkowskiego w I połowie zdobyli jeszcze 2 gole (Łukasz Popiela i ponownie Krzysztof Ropski) i do przerwy prowadzili pewnie 3-0. Szczególnej urody była bramka Łukasza Popieli, który ponownie w obecnym sezonie niesamowitym uderzeniem z kilkudziesięciu metrów pokonał golkipera rywali.

Po przerwie wynik podwyższył kapitan biało-niebieskich Robert Witek. W 73. minucie Krzysztof Ropski miał szansę zapisać na swoim koncie pierwszy w seniorach hat-trick, jednak jego strzał z karnego obronił Gabriel Łodej. Honorowe trafienie dla gości zaliczył w 82. minucie Andrzej Paprocki.

Dla tarnowian było to piąte zwycięstwo z rzędu, które ostatecznie przypieczętowało utrzymanie w III lidze. Młoda drużyna z Tarnowa w ostatnich meczach strzeliła swoim rywalom aż 10 bramek, tracąc zaledwie 2. Mimo fatalnego początku sezonu (po 12 kolejkach Jaskółki z dorobkiem zaledwie 5 punktów zajmowały ostatnie, 18. miejsce w tabeli) piłkarze Unii mają jeszcze szansę zakończyć rozgrywki na wyższym miejscu.

Niesamowita bramka Łukasza Popieli (DetoTV)

Zobacz film z meczu (autor: DetoTV)