Strona główna > Główna środek > III liga
Jesień wiślackiej rezerwy2014-12-31 09:20:00

III-ligowa drużyna Wisły II Kraków wygrała jesienią 8 spotkań, zremisowała 3 i przegrała 6. Taki bilans dał 7. miejsce w tabeli, z dorobkiem 27 punktów (bramki 31-23).

Podopieczni trenera Macieja Musiała swój sezon rozpoczęli 9 sierpnia w Trzebini, pokonując miejscowy MKS 2-0. Rozgrywki rozpoczęli znakomicie, od czterech zwycięstw, doznając porażki dopiero w 5. kolejce z obecnym liderem, czyli Wisłą Sandomierz.

Najlepszym strzelcem zespołu był Tomasz Zając, który ma na koncie 5 goli i 4 asysty. Identyczny dorobek punktowy ma Damian Buras, składają się nań 2 bramki i 7 asyst. Młody rozgrywający wiślaków jest też tym piłkarzem, który spędził na boisku najwięcej czasu. Buras zagrał w 16 meczach, wszystkie rozpoczął w pierwszym składzie i tylko 5 razy schodził z murawy przed czasem, co daje mu łącznie 1394 rozegrane minuty. Natomiast piłkarzem, który zagrał we wszystkich 17 kolejkach rundy jesiennej jest Remigiusz Szywacz. Młody obrońca 14 spotkań zaczynał w pierwszej jedenastce i tyle samo meczów rozegrał od początku do końca, co składa się na 1390 minut spędzonych na boisku.

W całej rundzie jesiennej piłkarze Wisły II otrzymali 37 żółtych kartek i 2 czerwone. Niechlubnym rekordzistą jest w tej statystyce Michał Bierzało, który dwukrotnie opuszczał przedwcześnie boisko ukarany przez arbitra czerwoną kartką i dorzucił do tego 3 „żółtka”. Najczęściej upominanymi zawodnikami byli natomiast Remigiusz Szywacz, Piotr Żemło i Szymon Witek. Wszyscy trzej otrzymali po 4 żółte kartki. Najczyściej grającym jesienią zawodnikiem był Damian Buras, który spędził na boisku najwięcej czasu, a otrzymał tylko jedną żółtą kartkę.

Barwy wiślackich rezerw reprezentowało 30 zawodników, z czego 8 można uznać za piłkarzy pierwszej drużyny. Byli to m.in. Donald Guerrier i Maciej Sadlok, obaj rozegrali jeden pełny mecz w drugim zespole. Ten drugi zdobył jedną bramkę i asystował w meczu przeciwko Hutnikowi Nowa Huta. Z tej grupy zawodników najczęściej na boisku przebywał Tomasz Zając, który zaliczył w rezerwach 1089 minut. Zawodnicy pierwszej drużyny spędzili łącznie na boisku 4867 minut, zdobywając 10 bramek i zaliczając 7 asyst.