Strona główna > Główna środek > III liga
III liga: Rezerwa Wisły gromi - hat-trick Zająca, a na szczycie Granat karnymi wygrywa z Sołą2014-04-19 14:12:00

Rezerwa krakowskiej Wisły rozgromiła w 24. kolejce III ligi Nidę Pińczów 5-0. Hat-trick zanotował Tomasz Zając.

Wisła II Kraków – TS 1946 Nida Pińczów 5-0 (2-0)

1-0 Tomasz Zając 19

2-0 Rafał Boguski 36 (karny)

3-0 Jakub Bartosz 57

4-0 Tomasz Zając 74

5-0 Tomasz Zając 75

Sędziował Marcin Zenon Bąk (KS Kielce). Żółta kartka: Konrad Ciacia (Nida). Mecz bez udziału publiczności.

WISŁA II: Bieszczad – Bartosz, Żemło (65 Kujawa), Czekaj, Szywacz – Gulczyński, Burdenski (46 Lech), Kamiński, Boguski (46 Kościelniak), Szewczyk (57 Kuczak) – Zając. Trener: Maciej Musiał.

NIDA: Zyguła – Ciacia, Rechowicz, Szafraniec (65 Kempkiewicz), Bisikiewicz – Kosela (50 Łuszcz), Banaszek, Motyl, Karasek (60 Gębski), Mika – Kołodziejski (70 Rajca). Trener: Artur Jagodziński.

Goście nie zamierzali ułatwiać zadania zespołowi Białej Gwiazdy. Grali wysokim pressingiem i próbowali konstruować akcje ofensywne. Taki stan rzeczy nie trwał jednak długo. W 19. minucie doskonałe podanie od Szywacza wykorzystał Tomasz Zając, który dokładnym strzałem pokonał Zygułę. 9 minut później wynik mógł zmienić Rafał Boguski, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył tuż obok słupka.

W 35. minucie w pole karne przedarł się Szewczyk, mocno dośrodkował, a piłkę ręką zablokował pomocnik Nidy – Motyl. Rzutu karnego nie zmarnował Boguski, który uderzył pewnie przy słupku. Jeszcze przed przerwą trzecią bramkę dla Wisły mogli zdobyć Szewczyk, Burdenski i Zając, ale w każdej z sytuacji doskonale zachował się bramkarz pińczowian.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia krakowian:. Piłkę głową skierował z piątego metra przed bramką Żemło, ta zatańczyła na linii bramkowej, dzięki czemu obrońca z Pińczowa zdołał ją wybić. W 57. minucie ręce same złożyły się do braw, kiedy pięknym strzałem z dystansu popisał się Bartosz, a futbolówka zatrzepotała w siatce.

W 74. minucie prawą stroną boiska popędził Kamiński, podał do Zająca, a ten z najbliższej odległości zdobył bramkę. Minutę później ten sam zawodnik oszukał obronę Nidy i strzelił swego trzeciego gola, odnotowując tym samym hat-trick.

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA (wisla.krakow.pl)

***

Bocheński Klub Sportowy pod wodzą nowego trenera - Krzysztofa Kroka (zastąpił Marcina Manelskiego, który odszedł do Porońca) - bezbramkowo zremisował z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

BKS Bochnia - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 0-0

Sędziowali: Robert Fabiny - Ladislav Bucko, Zoltan Lang (Słowacja). Bez kartek.

BKS: Czapla - Czapeczka (78 Dobranowski), Górecki, Kasprzyk, Lewicki, Łyduch, Mazur, Siwek, Stokłosa (73 Szkotak), Wasyl, Zubel.

KSZO: Zacharski - Barański, Dryka, Kosowski, Lasocki, Mąka, Mikołajek, Skwarliński, Stachurski, Stawiarski, Sudy.

24. kolejka III ligi małopolsko-świętokrzyskiej:

Beskid Andrychów - Łysica Bodzentyn 1-1 (1-1)

1-0 Łukasz Rupa 34

1-1 Dariusz Anduła 42

Sędziował Michał Fudala (KS Brzesko). Żółte kartki: Tomasz Kaczmarczyk, Dariusz Kapera - Łukasz Szymoniak, Radosław Kardas, Paweł Kiełbasa.

Wierna Małogoszcz - Poprad Muszyna 1-0 (0-0)

1-0 Karol Drej 68

Sędziował Damian Niebudek (KS Kielce). Żółte kartki: Michał Jeziorski, Karol Drej - Krystian Szambelan, Krzysztof Podgórniak, Sylwester Tokarz.

Granat Skarżysko Kamienna - Soła Oświęcim 2-1 (0-1)

0-1 Artur Czarnik 42

1-1 Marcin Kołodziejczyk 46 (karny)

2-1 Marcin Kołodziejczyk 84 (karny)

Sędziował Jacek Kubicki (KS Kielce). Żółte kartki: Damian Chrzanowski, Marcin Kołodziejczyk, Bartosz Malinowski - Bartłomiej Sałapatek, Artur Czarnik, Adam Janeczko, Dawid Dynarek, Rafał Skrzypek.

Wisła Sandomierz - Dalin Myślenice 0-1 (0-1)

0-1 Marek Mizia 18

Sędziował Radosław Wilk (KS Kraków). Żółte kartki: Sebastian Kocój, Erwin Nowik - Kamil Calik, Andrzej Biel. Czerwona kartka: Adrian Gębalski (Wisła, 58).

Hutnik Nowa Huta - Korona II Kielce 1-1 (0-1)

0-1 Trojanowski 45+1

1-1 Lubera 58

Janina Libiąż - Poroniec Poronin 2-1 (1-1)

1-0 Dawid Adamczyk 1

1-1 Rafał Gadzina 26 (karny)

2-1 Dariusz Wilczak 47

Sędziował Dawid Pająk (KS Wadowice). Żółte kartki: Michał Gucik, Mateusz Madej, Radosław Górka - Michał Stasik, Marcin Grela.

Przebój Wolbrom - Unia Tarnów 0-3 walkower

Aktualizacja 19:01