Strona główna > Główna środek > II liga
Porażka Hutnika w Stargardzie2020-10-11 14:30:00

W 8. kolejce II ligi piłkarskiej Hutnik Kraków przegrał w Stargardzie z Błękitnymi 0-1.

10.10.2020: Błękitni Stargard - Hutnik Kraków 1-0 (0-0)

1-0 Jakub Mosakowski 86 (głową)

BŁĘKITNI: Rzepecki - Theus (79 Mosakowski), Ostrowski, Kujawa, Sitkowski - Starzycki, Krawczun (57 Ryk), Polkowski (62 Cywiński), Kaczmarek (57 Karmański) - Bochnak, Brzeziański.

HUTNIK: Smug - Olszewski, Jaklik, Stawarczyk, Antoniak (23 Zając) - Sobala (72 Matysek), Kędziora (90 Reczulski), Kieliś, Świątek, Linca (72 Tetych) - Handzlik (46 Ozimek).

Sędziował Mateusz Jenda (Warszawa). Żółte kartki: Theus, Cywiński, Karmański - Stawarczyk, Zając.

W 11. minucie gospodarze mogli objąć prowadzenie. Bochnak w sytuacji sam na sam z bramkarzem został sfaulowany przez Stawarczyka, ale Brzeziański z karnego strzelił wysoko nad poprzeczką.

Później do głosu doszli goście. M.in. "główkę" Lincy wyciągnął z "okienka" bramkarz Rzepecki. Golkiper Błękitnych obronił też strzał Kędziory, a po uderzeniu Świątka piłka trafił w spojenie słupka i poprzeczki.

Po przerwie gra się wyrównała, ale z coraz większym animuszem atakowali Błękitni. W 86. minucie z wolnego dośrodkował Sitkowski, a Mosakowski (debiutant, wypożyczony ze Stomilu) głową pokonał Smuga.

Za tydzień Hutnik podejmie Skrę Częstochowa, być może mecz odbędzie się już na Suchych Stawach, o ile stadion zostanie zweryfikowany przez komisję PZPN.