Strona główna > Główna środek > II liga
II liga: Limanovia od 2-0 do 3-4 (FILM)2015-03-21 20:34:00

Broniąca się przed spadkiem z II ligi Limanovia przegrała u siebie z walczącym o awans Zagłębiem Sosnowiec 3-4.

Limanovia Limanowa - Zagłębie Sosnowiec 3-4 (2-3)

3-4 Martin Pribula 83 (karny)

Sędziował Krzysztof Korycki z Warszawy. Żółte kartki: Skrzyniarz - Matusiak.

Limanovia Szubryt: Mika – Basta (67 Żołądź), Kulewicz, Bierzało, Derbich – Atanasov, Koman, Pribula, Poliacek (62 Skiba), Ł. Wolsztyński (74 Majcher) – R. Wolsztyński (62 Grunt).

Zagłębie Sosnowiec: Fabisiak – Sierczyński, Koprucki, Budek, Ninković – Ryndak, Fonfara (83 Szatan), Matusiak, Dudek (88 Zaradny), Tylec (64 Wrzesień) – Arak (66 Tumicz).

Gospodarze mieli początkowo przewagę. Sporo zamieszania na skrzydle robił Słowak Martin Pribula. Właśnie ten zawodnik dał Limanovii prowadzenie w 28. minucie, gdy wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Konrada Budka na Rafale Wolsztyńskim. Za moment było już 2-0, a z bliska piłkę w bramce umieścił Łukasz Wolsztyński.

Ostatnie 8 minut I połowy wstrząsnęło Limanową. W 37. minucie po rajdzie Huberta Tylca lewą flanką i podaniu w pole karne Jakub Arak został sfaulowany przez Radosława Kulewicza. Druga w dzisiejszym meczu "jedenastka" i druga wykorzystana. Kontaktowego gola dla sosnowiczan strzelił Sebastian Dudek. Jeszcze przed przerwą goście objęli prowadzenie, po dwóch golach Huberta Tylca. W 39. minucie huknął zza pola karnego pod poprzeczkę, a w 44. minucie opanował piłkę po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka, zbiegł z nią na 16. metr i uderzył po ziemi przy słupku.

W drugiej części spotkania piłkarze postawili na ofensywę i taka gra mogła się podobać publiczności. Świetnym podaniem obsłużył Września Sebastian Dudek, a uderzona z lewej strony pola karnego piłka wpadła przy dalszym słupku i od 74. minuty Zagłębie prowadziło 4-2.

W 83. minucie, zdaniem sędziego, Grzegorz Fonfara sfaulował w polu karnym Martina Pribulę. Słowacki skrzydłowy po raz drugi w meczu wykorzystał rzut karny i Limanovia traciła już tylko jedną bramkę. Do końcowego gwizdka arbitra było nerwowo, ale ostatecznie Zagłębie utrzymało korzystny wynik.

limanovia.net, zaglebie.sosnowiec.pl (JP)

Zobacz gole (autor: ZSTV1906 - zaglebie.sosnowiec.pl)