Strona główna > Główna środek > II liga
II liga: Puszcza ograła w końcówce Limanovię, remis Okocimskiego2014-09-08 00:36:00

W małopolskich derbach II-ligowych Limanovia przegrała z Puszczą 1-2. Dla limanowian to już czwarta kolejna porażka. Okocimski zremisował w Legionowie.

Okocimski zajmuje siódme miejsce w tabeli (12 pkt), Puszcza dziewiąte (11), a Limanovia spadkowe piętnaste (7).

II liga piłkarska, 7. kolejka:

Limanovia Szubryt - Puszcza Niepołomice 1-2 (0-0)

1-0 Marcin Chmiest 64

1-1 Łukasz Nowak 83

1-2 Zbigniew Zakrzewski 90+1

Sędziował Paweł Kantor. Żółte kartki: Niechciał, Skiba  - Biernat.

LIMANOVIA: Sotnicki – Majcher, Mysiak, Czajka, Niechciał – Waksmundzki (46 Zawadzki), Pietras, Skiba, Wilk (35 Piwowarczyk), Komorek – Chmiest (84 Kozieł).

PUSZCZA: Staniszewski – Cichy, Napierała, Biernat, Mikołajczyk – Kiełtyka (76 Przybył), Strózik (82 Lepiarz), Uwakwe (69 Nowak), Madejski, Gawęcki – Zakrzewski.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy mogli wyjść na prowadzenie już w 4. minucie. Waksundzki minął ostatniego zawodnika przed bramką, ale oddał na tyle nieskuteczny strzał, że piłkę z pustej bramki wybił Cichy. Kilka chwil później odpowiedziała Puszcza. Po dwójkowej akcji Kiełtyki z Uwakwe, zawodnik z Nigerii uderzył sprzed pola karnego, ale świetnie jego strzał obronił Sotnicki.

Kolejne minuty to budowana konsekwetnie przewaga Puszczy. Jej udokumentowaniem mogła być bramka w 18. minucie, kiedy potężnie z dystansu uderzył Cichy. Po strzale z 25 metrów prawego obrońcy niepołomiczan piłka trafiła w poprzeczkę.

W 34. minucie bardzo groźnej kontuzji nabawił się grający w drużynie Limanovii Mateusz Wilk. Cierpiącego na boisku zawodnika odwieziono karetką do szpitala.

Kilka chwil później uaktywnił się Zakrzewski. W ciągu kilkudziesięciu sekund dwukrotnie strzałem głową próbował zaskoczyć Sotnickiego, który jednak w obu przypadkach dobrze interweniował. Do przerwy choć Puszcza przeważała, to jednak nie potrafiła udokumentować swojego panowania na boisku bramką.

Druga połowa zaczęła się od lepszej gry Limanovii, która częściej i śmielej wędrowała z piłką w okolice pola karnego Puszczy. Piłkarze z Niepołomic starali się jednak kontratakować, a aktywność w ofensywie przejawiali przede wszystkim Kiełtyka i Uwakwe.

PW 64. minucie to jednak Limanovia wyszła na prowadzenie. Niepewnie wybijana piłka w polu karnym gości spadła pod nogi Chmiesta, który uderzył mocno pod porzeczkę z 10 metrów nie dając żadnych szans na skuteczną interwencję Staniszewskiemu. Debiutujący w lidze bramkarz był bezradny.

Gol na kilka chwil podciął skrzydła gościom, a pobudził gospodarzy, którzy z minuty na minutę prezentowali się coraz lepiej. W 69. minucie trener Wójtowicz przeprowadził świetną - jak się okazało - zmianę. Uwakwe zmienił Nowak.

W 78. minucie to jednak Limanovia powinna prowadzić 2-0. Skiba świetnie wymanewrował rywali w defensywie, jednak będąc w dobrej pozycji uderzył bardzo mocno, ale niecelnie. W odpowiedzi kilka minut później Nowak doprowadził do wyrównania. Potężna bomba wpadła do siatki nim bramkarz Limanovii zdążył zainterweniować.

Puszcza poszła za ciosem. Najpierw w 86. minucie niecelnie po dośrodkowaniu Madejskiego uderzał Napierała. Gospodarze zepchnięci we własne pole karne starali się jeszcze rozpaczliwie bronić, ale skapitulowali w 90+3. minucie. Piłka zagrana przez Gawęckiego trafiła w polu karnym do Zakrzewskiego, a napastnik Puszczy pokazał co znaczą lata gry w polskiej ekstraklasie. Świetne przyjęcie i mocny strzał z kilku metrów spowodowały, że po nerwowym spotkaniu niepołomiczanie przełamali passę dwóch kolejnych porażek.

puszcza-niepolomice.pl (Marek Bartoszek)

Legionovia Legionowo - Okocimski Brzesko 1-1 (1-0)

1-0 Łukasz Kominiak 45

1-1 Wojciech Wojcieszyński 55

Sędziował Paweł Dreschel (Gdańsk). Żółte kartki: Dankowski, Tlaga, Goropevsek, Kominiak. Widzów 500.

LEGIONOVIA: Smyłek – Wieczorek, Dankowski, Goropevsek, Kołodziejski – Odunka (60 Czapa), Pavic, Kominiak, Ziąbski (60 Goliński), Tlaga (73 Zaniewski) – Lewicki (90 Stromecki).

OKOCIMSKI: Błąkała – Wawryka, Jacek, Garzeł, Kasprzyk (57 Ślęczka) – Pyciak, Lewiński, Ryś, Wojcieszyński (90 Hłuszko), Białkowski (73 Abubakar) – Dziadzio.