Strona główna > Główna środek > II liga
Puszcza wygrała w Pruszkowie2014-08-09 09:10:00

Puszcza Niepołomice pokonała Znicz w Pruszkowie 2-1 w meczu 2. kolejki II ligi piłkarskiej. Goście zdobyli zwycięskiego gola w doliczonym czasie.

Znicz Pruszków – Puszcza Niepołomice 1-2 (0-1)

0-1 Zbigniew Zakrzewski 4

1-1 Paweł Tomczyk 46

1-2 Dariusz Gawęcki 90+4

ZNICZ: Bigajski – Kucharski, Niewulis, Jędrych, Płotka (80 Januszewski) – Tomczyk, Glanowski, Niksiński (70 Muszyński), Banaszewski, Grudniewski (57 Pielak) – Górski.

PUSZCZA: Sobieszczyk – Cichy, Napierała, Biernat, Mikołajczyk – Lepiarz, Maluga (66 Przybył), Gawęcki, Madejski (80 Uwakwe), Zaremba (71 Nowak) – Zakrzewski.

Puszcza szybko objęła prowadzenie. W 4. minucie w pole karne wbiegł Zbigniew Zakrzewski i uderzył celnie w "długi" róg. Gospodarze oddali później wiele strzałów (Glanowski, Niksiński, Górski, Jędrych, znów Glanowski i znów Niksiński), ale pokonać Sobieszczyka im się nie udało.

Tuż po przerwie Znicz egzekwował rzut rożny. Piłkę w pole karne dośrodkował Maksymilian Banaszewski, w polu karnym do futbolówki doszedł Paweł Tomczyk i wyrównał stan rywalizacji.

Goście w II połowie atakowali odważniej. W 55. minucie strzał Gawęckiego obronił Bigajski, a dobitka Madejskiego była za wysoka.

W 70. minucie szansę mieli miejscowi, ale Górski przegrał pojedynek z bramkarzem.

W doliczonym czasie bramkę na wagę trzech punktów zdobył dla Puszczy Dariusz Gawęcki.