Strona główna > Główna środek > I liga
Wygrana sądeczan z Wartą2019-03-31 11:15:00

W 26. kolejce Fortuna 1 Ligi Sandecja pokonała Wartę Poznań 2-1. To pierwsza wygrana sądeczan w tym roku.

Sandecja Nowy Sącz - Warta Poznań 2-1 (1-0)

1-0 Dominik Kun 8

2-0 Michal Piter-Bucko 56 (karny)

2-1 Wojciech Fadecki 70

Sędziował Robert Marciniak (Kraków). Żółte kartki: Flis, Kasprzak, Klichowicz, Flaszka - Żebrakowski (2). Czerwona kartka: Żebrakowski (Warta, 90+4, druga żółta). Widzów 2013.

SANDECJA: Kozioł - Basta, Piter-Bucko, Flis - Chmiel (90+2 Szufryn), Kanach, Kasprzak, Flaszka, Kun - Dudzic (73 Gabrych), Ogorzały (80 Klichowicz).

WARTA: Lis - Szymusik, Kieliba, Dejewski, Jasiński - Biegański (60 Fadecki), Grobelny, Marciniak, Cierpka (60 Spławski), Jakóbowski (70 Kiełb) - Żebrakowski.

Już w 8.minucie na listę strzelców wpisał się Dominik Kun, który idealnie wykorzystał dośrodkowanie Damiana Chmiela. Po przerwie do siatki trafił Michal Piter-Bucko, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Dominiku Kunie.W 70. minucie goli zdobyli goście. Wojciech Fadecki wykorzystał dośrodkowanie Michała Grobelnego.