Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > I liga
Sandecja wybrała stadion w Mielcu2017-05-10 17:51:00

Na pięć kolejek przed końcem sezonu 2016/17 Nice 1 Ligi piłkarze Sandecji Nowy Sącz są liderem i pewnym krokiem zmierzają w kierunku LOTTO Ekstraklasy. Jak wiadomo głównym problemem jest stadion, na którym drużyna miałaby ewentualnie rozgrywać mecze w roli gospodarza na najwyższym szczeblu rozgrywek.

 

Stadion w Nowym Sączu nie spełnia praktycznie żadnych wymagań jakie przed klubem stawia podręcznik licencyjny PZPN-u. Największą bolączką jest brak podgrzewanej murawy, nieodpowiednia ilość zadaszonych miejsc oraz brak odpowiedniego zaplecza sanitarnego.

Przez długi czas zarówno w kuluarach, jak i oficjalnie mówiło się o trzech możliwych wariantach lokalizacji na ekstraklasę. W grę wchodził stadion w Niecieczy, obiekt Cracovii i Stali Mielec.

 

Każda z wymienionych opcji miała swoje plusy i minusy. Ostatecznie po wielu godzinach negocjacji, a także rozpatrywania wszystkich za i przeciw zdecydowano się, by piłkarze Sandecjia w razie uzyskania awansu domowe mecze ekstraklasy rozgrywali w Mielcu. 


Zawarta wstępna umowa zakłada, że w Mielcu sądeczanie mogliby grać do momentu, gdy zakończy się konieczna modernizacja stadionu przy Kilińskiego 47.


sandecja.com.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty