Strona główna > Główna środek > I liga
I liga (17): Sandecja w dziesiątkę też potrafi2016-11-12 22:14:00

W 17. kolejce I ligi piłkarskiej Sandecja pokonała Miedź Legnica 1-0. Sądeczanie, z dorobkiem 27 punktów, zajmują czwarte miejsce w tabeli. Prowadzi Chojniczanka (34) przed GKS Katowice (32) i Zagłębiem Sosnowiec (29).

Sandecja Nowy Sącz - Miedź Legnica 1-0 (1-0)

1-0 Maciej Małkowski 39 (karny)

Sędziował Mateusz Złotnicki (Lublin). Żółte kartki: Kasprzak (2), Danek, Piszczek - de Amo, Bartkowiak, Gorskie. Czerwona kartka: Kasprzak (64, druga żółta).

SANDECJA: Radliński - Danek, Baran, Szufryn, Słaby - Dudzic (40 Piszczek), Trochim, Kasprzak, Małkowski, Smoleń (54 Maślanka) - Korzym (90 Szeliga).

MIEDŹ: Kapsa - Bartczak, de Amo (73 Batin), Midzierski, Gorskie - Bartkowiak, Łuszkiewicz (37 Cierpka), Garguła, Forsell, Rybicki (88 Martin) - Łobodziński.

Sądeczanie zdobyli zwycięskiego gola z karnego odgwizdanego za przewinienie de Amo na Dudzicu. Od 64. minucty gospodarze grali w dziesiątkę, czerwoną kartką (za drugą żółtą) został ukarany Kasprzak.

W 69. minucie Radliński obronił rzut karny wykonywany przez Gargułę. Jedenastka została podyktowana za faul Danka na Rybickim.

Mecz toczył się w trudnych warunkach, padał mokry śnieg.