Strona główna > Główna środek > I liga
I liga (25): Cztery gole Aleksandra2016-04-10 09:39:00

W 25. kolejce I ligi piłkarskiej Sandecja Nowy Sącz rozgromiła GKS Katowice 4-0. Wszystkie cztery gole strzelił Arkadiusz Aleksander.

Sandecja zajmuje 8. miejsce w tabeli z dorobkiem 35 punktów (8 pkt nad strefą spadkową).

Sandecja Nowy Sącz - GKS Katowice 4-0 (0-0)

1-0 Arkadiusz Aleksander 56 (karny)

2-0 Arkadiusz Aleksander 63 (karny)

3-0 Arkadiusz Aleksander 66

4-0 Arkadiusz Aleksander 90

Sędziował Mariusz Złotek (Stalowa Wola). Żółte kartki: Piszczek, Szufryn, Małkowski - Frańczak, Pielorz, Kamiński, Bębenek, Duda, Leimonas, Iwan. Czerwona kartka: Czerwiński (Katowice, 59, uderzenie Małkowskiego).

SANDECJA: Radliński - Szarek, Szufryn, Cseh, Słaby - Dudzic (79 Danek), Nather, Baran, Trochim (70 Kasprzak), Małkowski - Piszczek (46 Aleksander).

KATOWICE: Kuchta - Czerwiński, Kamiński, Pielorz, Flis - Bębenek (77 Zahorski), Duda, Leimonas (66 Iwan), Wołkowicz (62 Szołtys), Frańczak - Goncerz.

Mecz mógł się potoczyć inaczej, gdyby w 20. minucie Grzegorz Goncerz wykorzystał karnego dla Katowic, podyktowanego za faul Dudzica na Bębenku. Jego strzał obronił jednak Radliński.

Po przerwie gospodarze zdobyli cztery gole, wszystkie strzelił Arkadiusz Aleksander. Pierwsze dwa z karnych - najpierw za rękę Kamińskiego, a nastepnie za faul Frańczaka na Małkowskim. Później sfinalizował kontrę, asystował Dudzic. W ostatniej minucie trafił do siatki z bliska.