Strona główna > Główna środek > I liga
I liga: Klęska Sandecji w Bytowie2014-09-27 18:42:00

Sandecja Nowy Sącz przegrała aż 1-6 w wyjazdowym meczu I ligi piłkarskiej z beniaminkiem z Bytowa.

I liga piłkarska, 10. kolejka: Bytovia Bytów - Sandecja Nowy Sącz 6-1 (2-0)

6-1 Maciej Kazimierowicz 90+3

Sędziował Adam Lyczmański (Bydgoszcz). Żółte kartki: Wróbel, Jakóbowski - Kozioł. Czerwona kartka: Szczepański (Sandecja, 57). Widzów ok. 700.

BYTOVIA: Oszmaniec – Wilczyński, Wróbel, Juraszek, Piątek – Mąka (72 Kuklis), Jastrzembski, Mandrysz (80 Kazimierowicz), Jakóbowski – Kryszak – Surdykowski (88 Gołębiewski).

SANDECJA: Kozioł – Frańczak, Cicman, Szufryn, Słaby (60 Makuch) – Bębenek, Nather, Kuźma, Grzeszczyk (90+1 Danek), Szczepański -Traore (71 Fałowski).

Mecz lepiej zaczął się dla gospodarzy, prowadzonych przez trenera Pawła Janasa. W 5. minucie Kryszak strzelił celnie z wolnego i było 1-0. Sądeczanie zaatakowali chcąc odrobić stratę. Efektem przewagi był karny podyktowany za faul Wilczyńskiego na Bębenku. Traore okazał się złym egzekutorem - z 11 m trafił w słupek, a po dobitce piłka poszybowała nad poprzeczką.

Zamiast wyrównania wkrótce było 2-0. Frańczak faulował Mąkę, a jedenastkę wykorzystał Surdykowski.

Po przerwie znów inicjatywę miała Sandecja, ale gola - trzeciego - zdobyli gospodarze, Surdykowski sfinalizował kontrę uderzeniem z bliska. Za moment solową akcję przeprowadził Mandrysz i Bytovia prowadziła już 4-0. Na domiar złego w 57. minucie za uderzenie przeciwnika czerwoną kartkę dostał Szczepański i goście musieli grać w dziesiątkę.

Po faulu Szufryna na Jakóbowskim sędzia podyktował kolejnego karnego, którego na piątą bramką dla miejscowych zamienił Surdykowski, kompletując przy okazji hat-trick.

W 83. minucie Sandecja uzyskała honorowe trafienie. Po centrze Grzeszczyka z wolnego Jastrzembski główkował do własnej bramki. Wynik ustalił w doliczonym czasie Kazimierowicz.