Strona główna > Główna środek > I liga
Sandecja uległa w Ząbkach2014-04-13 17:46:00

W 24. kolejce I ligi piłkarskiej Sandecja przegrała w Ząbkach z Dolcanem 0-2. Sądeczanie zajmują - z 32 punktami - 9. miejsce w tabeli, rywale awansowali na czwarte (37).

Dolcan Ząbki - Sandecja Nowy Sącz 2-0 (0-0)

1-0 Grzegorz Piesio 69

2-0 Bartosz Wiśniewski 75

Sędziował Tomasz Wajda (Żywiec). Żółte kartki: Łuszkiewicz, Klepczarek, Matuszek, Wiśniewski - Grzeszczyk, Mójta, Cicman. Widzów 500.

DOLCAN: Humerski - Długołęcki, Klepczarek, Grzelak - Matuszek, Jakubik (59 Tarnowski), Łuszkiewicz, Piesio, Sierpina - Zjawiński (90 Świerblewski), Wiśniewski (86 Osoliński).

SANDECJA: Cabaj - Makuch, Bartków, Cicman, Mójta - Frańczak (65 Szczepański), Grzeszczyk (78 Urban), Nather, Bębenek, Górski - Fałowski (69 Traore).

Do przerwy nie działo się nic ciekawego. Druga połowa toczyła się głównie na połowie gości. Ataki Dolcanu przyniosły efekt w 69. minucie. Futbolówkę z lewej strony dośrodkował Rafał Grzelak, a efektownym uderzeniem z woleja akcję wykończył Grzegorz Piesio. Ząbkowianie poszli za ciosem. Wynik ustalił Wiśniewski, który wykorzystał podanie od Pawła Tarnowskiego. W doliczonym czasie gry w poprzeczkę trafił jeszcze Łukasz Sierpina.