Strona główna > Główna środek > I liga
O porażce Puszczy zadecydowała czerwona kartka2014-04-12 21:13:00

Puszcza Niepołomice przegrała 0-3 z Wisłą Płock w 24. kolejce I ligi piłkarskiej.

Puszcza Niepołomice – Wisła Płock 0-3 (0-0)

0-1 Krzysztof Janus 58

0-2 Paweł Magdoń 64

0-3 Krzysztof Janus 90

sędziował Sebastian Jarzębak (Bytom). Żółte kartki: Szymonik (2) – Hempel. Czerwona kartka: Szymonik (35, dwie żółte).

PUSZCZA: Stępniowski – Szymonik, Wallace, Wełna, Borovicanin (63 Moskwik) – Cholewiak, Kotwica (44 Biernat), Strózik, Nowak, Biel (72 Kiełtyka) – Magdziński.

WISŁA: Szczepankiewicz – Stefańczyk, Magdoń, Radic, Hempel (89 Hiszpański) – Janus, Góralski, Burkhardt, Krzywicki, Kaczmarek (79 Kacprzycki) – Sekulski (66 Taar).

Spotkanie lepiej zaczęli gospodarze, ale wszystko zmieniło się w 35. minucie. Mający już żółtą kartkę na koncie Damian Szymonik zaatakował wślizgiem piłkę i Jacka Góralskiego, a prowadzący zawody Sebastian Jarzębak postanowił po raz drugi ukarać prawego obrońcę Puszczy...

Po przerwie goście strzelili trzy gole. W 58. minucie Krzysztof Janus udanie zakończył indywidualną akcję po prawej stronie boiska. Po tej bramce piłkarze z Niepołomic podłamali się na moment, co skrzętnie wykorzystali rywale kilka minut później. Po dośrodkowaniu Burkhardta do futbolówki dopadł Magdoń i podwyższył wynik.

W końcówce starający się o strzelenie choćby honorowego gola piłkarze Puszczy chcąc nie chcąc byli narażeni na kolejne kontry piłkarzy z Płocka. W jednej z ostatnich akcji meczu Janus wpisał się na listę strzelców po raz drugi ustalając rezultat na 3-0 dla Wisły.

Marek Bartoszek (puszcza-niepolomice.pl)