Strona główna > Główna środek > I liga
0-3 w Rybniku, Okocimski ostatni2014-04-11 22:13:00

Can-Pack Okocimski Brzesko uległ na wyjeździe Energetykowi ROW Rybnik 0-3 i spadł na ostatnie miejsce w I-ligowej tabeli.

Energetyk ROW Rybnik - Can-Pack Okocimski Brzesko 3-0 (0-0)

1-0 Szymon Sobczak 58

2-0 Idrissa Cissé 73

3-0 Idrissa Cissé 84

Sędziował Sebastian Tarnowski (Wrocław). Żółte kartki: Kostecki – Ślęczka.

Energetyk ROW Rybnik: Antonín Buček – Marek Krotofil, Marcin Grolik, Szymon Jary, Sławomir Szary – Daniel Feruga (90 Tomasz Gródek), Paweł Staniczek, Mariusz Muszalik, Kamil Kostecki, Jarosław Wieczorek (65 Idrissa Cissé) – Szymon Sobczak (81 Michał Płonka).

Can-Pack Okocimski Brzesko: Marek Pączek – Bartosz Sobotka, Radosław Jacek, Arkadiusz Ryś, Aleksander Ślęczka (65 Dariusz Sosnowski) – Patryk Stefański (65 Jakub Kapsa), Łukasz Sosnowski, Bruno Żołądź, Michał Nawrot (74 Kacper Tatara), David Kwiek – Jakub Grzegorzewski.

Energetyk ROW od początku przejął inicjatywę. Już w 4. minucie gospodarze mogli objąć prowadzenie. Szary dośrodkował piłkę w pole karne, a Krotofil główkował obok słupka. W I połowie Grzegorzewski dwukrotnie próbował pokonać bramkarza Energetyka, lecz w obu próbach chybił.

Po przerwie do ataku ponownie ruszyli gospodarze. Feruga minął kilku zawodników Okocimskiego, lecz jego strzał został zablokowany, a dobitka Sobczaka była niecelna. W 50. minucie z dystansu uderzył Kwiek, minimalnie obok bramki rybniczan. Dwie minuty z wolnego w "okienko" przymierzył Feruga, ale Pączek zdołał złapać piłkę.

W 59. minucie Sobczak w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza Piwoszy. Podwyższył były zawodnik Okocimskiego Idrissa Cisse, a pod koniec spotkania ten sam piłkarz zdobył swoją drugą bramkę ustalając wynik na 3-0 dla ROW-u.

W ostatnich minutach piłkarze Can-Pack Okocimskiego ruszyli do zdecydowanego ataku. Najpierw strzał Sosnowskiego sprzed pola karnego był minimalnie niecelny, a chwilę później Tatara trafił w poprzeczkę.