Strona główna > Aktualności
ME siatkarek: Polki w ćwierćfinale2015-09-30 22:40:00

Polska pokonała w Rotterdamie Białoruś 3:2 w barażowym meczu awans do ćwierćfinału mistrzostw Europy. W czwartek biało-czerwone spotkają się z Holandią.

Białoruś - Polska 2:3 (17:25, 13:25, 25:22, 25:20, 12:15)

Białoruś: Aksana Kavalchuk, Nadzeya Malasai, Hanna Kalinouskaya-Guengoer, Hanna Kapko, Tatsiana Markevich, Anzhelika Barysevich, Volha Pauliukouskaya (L) oraz Vera Klimovich, Viktoryia Hurava, Kristina Mikhailenko, Alena Fedarynchyk (L), Maryna Paulava. Trener: Petr Khilko.

Polska: Anna Werblińska, Agnieszka Bednarek-Kasza, Sylwia Pycia, Joanna Wołosz, Natalia Kurnikowska, Katarzyna Skoworońska-Dolata, Paulina Maj-Edwardt (L) oraz Izabela Bełcik, Izabela Kowalińska, Klaudia Kaczorowska, Zuzanna Efimienko, Kamila Ganszczyk. Trener: Jacek Nawrocki.

Pierwsze dwa sety pewnie wygrał polski zespół, prezentując dobrą siatkówkę. Rywalki nie istniały będąc zdecydowanie słabsze w przyjęciu i ataku. Po fatalnym początku biało-czerwonych w trzeciej partii Białorusinki przejęły inicjatywę i doprowadziły do tie-breaka.

W tie-breaku Białorusinki prowadziły 10:7. W następnej akcji skutecznie atakowała Katarzyna Skowrońska-Dolata, a w kolejnej nie została przyjęta zagrywka Sylwii Pyci. Trener rywalek poprosił o czas. Przerwa nie wybiła Polek z rytmu dobrej gry. Następnie był dobry blok i stan meczu został wyrównany. W końcówce biało-czerwone już dominowały. Udanymi akcjami popisywały się Skowrońska-Dolata w ataku i Kamila Ganszczyk w bloku.

W trakcie meczu kontuzji kolana doznała Anna Werblińska.

Inne mecze o awans do ćwierćfinału: Włochy - Chorwacja 3:0, Niemcy - Węgry 3:0, Belgia - Czechy 3:1.

Ćwierćfinały (czwartek): Rosja - Włochy, Turcja - Niemcy, Belgia - Serbia, Holandia - Polska.