Strona główna > Aktualności
Biało-czerwoni w ćwierćfinale MŚ!2015-01-26 21:21:00

Polska pokonała Szwecję 24-20 w 1/8 finału mistrzostw świata piłkarzy ręcznych w Katarze. W środę biało-czerwoni zagrają w ćwierćfinale z Chorwacją.

Polska - Szwecja 24-20 (10-11)

POLSKA: Szmal – Krajewski, Bielecki 3, Rojewski 1, Wiśniewski 3, B. Jurecki 5, M. Jurecki 5, Grabarczyk, Jurkiewicz 2, Masłowski, Syprzak 1, Daszek 4, Szyba, Chrapkowski. Kary 6 min. Trener; Michael Biegler (Niemcy).

SZWECJA: M. Andersson, Sjostrand – Persson, Olsson 3, Källman 4, L. Karlsson 1, Ekberg 2, T. Karlsson, Fahlgren, Petersen 4, Barud, Ostlund 2, Zachrisson 1, Nilsson 3, Nielsen. Kary 12 min. Trenerzy: Staffan Olsson, Ola Lindgren.

Sędziowali: Krstić, Ljubić (Słowenia). Widzów 1500.

Polacy dopiero w 6. minucie zdobyli pierwszego gola (na 1-1), w 10. minucie po raz pierwszy objęli prowadzenie (5-4, fantastyczne uderzenie Karola Bieleckiego), w dodatku mając jednego gracza mniej. Na 7 minut przed końcem I połowy było już 8-5 dla znakomicie spisujących się w defensywie podopiecznych trenera Bieglera. Rewelacyjnymi interwencjami popisywał się Sławomir Szmal. Do przerwy prowadzili jednak Skandynawowie 11-10.

Szwedzi na początku II odsłony uzyskali dwubramkową przewagę (14-12), ale po golu Bartosza Jureckiego z karnego w 40. minucie był remis po 14. Niebawem Adam Wiśniewski dał nam prowadzenie. Po jego kolejnym trafieniu odskoczyliśmy na 17-15 i już do końca nie daliśmy się doścignąć Szwedom. W dramatycznej końcówce ważne gole zdobywali Michał Jurecki (najlepszy zawodnik meczu), Bartosz Jurecki i Andrzej Rojewski (choć wcześniej popełniał sporo błędów). Szmal nie schodził z najwyższego pułapu, na wysokości zadania stanęła cała nasza defensywa.