Strona główna > Aktualności
Agnieszka Radwańska w 1/8 finału2015-01-24 02:57:00

Agnieszka Radwańska (nr 6) pokonała Amerykankę Varvarę Lepchenko (nr 30) 6-0, 7-5 w III rundzie tenisowego turnieju wielkoszlemowego Australian Open w Melbourne.

Pierwszy set miał całkowicie jednostronny charakter, trwał tylko 25 minut. W drugim Polka od stanu 2-2 wygrała trzy gemy, a następnie prowadząc 5-3 nie wykorzystała meczbola. Rywalka wyrównała, ale "Isia" wzięła się w końcówce w garść. Ta partia trwała aż 59 minut. Amerykanka (urodzona w Uzbekistanie) popełniła w całym meczu 37 niewymuszonych błędów, nasza tenisistka tylko 10.

Rywalką krakowianki w 1/8 finału będzie Amerykanka Venus Williams (nr 18), która wyeliminowała Włoszkę Camilę Giorgi (WTA 33) 4-6, 7-6 (7-3), 6-1.

Jerzy Janowicz przegrał w III rundzie z Hiszpanem Feliciano Lopezem (nr 12) 6-7 (6-8), 4-6, 6-7 (3-7).

Aktualizacja 8:30