Strona główna > Aktualności
Radwańska w finale Wimbledonu!2012-07-05 15:17:00 AnGo

Agnieszka Radwańska jest w finale turnieju wielkoszlemowego w Wimbledonie (pula nagród 16,1 mln funtów). W półfinale pokonała urodzoną w Bremie, ale mającą polskich rodziców Andżelikę Kerber 6-3, 6-4. W finale Polka zagra w sobotę z Sereną Williams.

Jak było do przewidzenia, mecz był wyrównany i zacięty, a walka toczyła się o każdą piłkę. Potyczkę zaczęła od serwisu Radwańska i wygrała do zera. W odpowiedzi to samo uczyniła Kerber. W trzecim gemie krakowianka została przełamana i przez kilka następnych piłek mocno zaskoczona popełniała szkolne błędy i dała się zdominować szybszej rywalce. W szóstym rozdaniu świetne zagrania Polki dały jej więcej pewności i teraz to ona niepodzielnie panowała na korcie. Wygrała pięć kolejnych gemów, a trwającego 29 minut seta zakończyła asem! Statystyki potwierdziły, że najważniejszy był bardzo skuteczny pierwszy serwis Radwańskiej - 80 procent przy 52 Kerber.

W drugiej partii do stanu 2-2 nie działo się nic specjalnego, choć Andżelika mocno spuściła z tonu - trafiała w siatkę bądź wyrzucała piłkę na aut. Na dodatek krakowianka w decydujących momentach gnębiła przeciwniczkę asami. W piątym gemie przełamała podanie Kerber, a ta w geście bezradności rozłożyła ręce. Po chwili było już 4-2, ale po długiej walce i zagraniach owacyjnie docenianych przez publiczność zgromadzoną na korcie centralnym.

Później obie zaprzyjaźnione panie wygrywały swoje podania, a to oznacza, że Radwańska jest w finale prestiżowego turnieju i to bez wątpienia jej największy sukces w karierze.

W finale tenisistka z Krakowa zagra z wygraną z drugiej pary półfinałowej Sereną Williams (USA), która pokonała w dwóch setach Wiktorię Azarenkę (Białoruś).