Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > ABC klasa
Kto awansuje, kto spadnie? (16.05.2016)2016-05-16 10:47:00

Runda wiosenna sezonu 2015/16 wchodzi w decydującą fazę, pospekulujmy po raz kolejny o tym jakie niesie zagrożenia (związane z ewentualnymi spadkami) dla drużyn poszczególnych klas rozgrywkowych.


Gdyby zatem rozgrywki zakończyły się już teraz, to w barażach o awans do II ligi wystąpiłaby Garbarnia Kraków. A ponieważ na tzw. bezpiecznym miejscu plasuje się aktualnie w II lidze Puszcza Niepołomice, to do nowej III ligi kwalifikację uzyskałyby drużyny z lokat 2-8 (lub 1-7 w przypadku gdy Garbarnia nie awansuje) z obecnej III ligi małopolsko-świętokrzyskiej.


Wg stanu tabel na 16 maja 2016:


Skład III ligi południowo-wschodniej w sezonie 2016/17 (18 drużyn):

9 drużyn z Małopolskiego ZPN i Świętokrzyskiego ZPN:

Garbarnia Kraków (jeśli nie awansuje do II ligi), Podhale Nowy Targ, Soła Oświęcim, KP KSZO 1929 Ostrowiec Św., Spartakus Aureus Daleszyce, Cracovia II, Wisła II Kraków, Unia Tarnów (jeżeli Garbarnia uzyska awans do II ligi), BKS Bochnia/Jutrzenka Giebułtów, Wierna Małogoszcz

9 drużyn z Lubelskiego ZPN i Podkarpackiego ZPN:

Motor Lublin (jeśli nie awansuje do II ligi), Stal Rzeszów, Resovia, Orlęta Radzyń Podlaski, Karpaty Krosno, Polonia Przemyśl, JKS Jarosław, Avia Świdnik (jeżeli Motor uzyska awans do II ligi), Podlasie Biała Podlaska, Cosmos Nowotaniec

Spadek z III ligi małopolsko-świętokrzyskiej do IV ligi świętokrzyskiej: Czarni Połaniec, Wisła Sandomierz, Korona II Kielce, Łysica Bodzentyn, Sparta Kazimierza Wielka

Spadek z III ligi małopolsko-świętokrzyskiej do IV ligi wschodniej: Unia Tarnów (jeśli Garbarnia nie uzyska awansu), Poprad Muszyna, Wolania Wola Rzędzińska

Spadek z III ligi małopolsko-świętokrzyskiej do IV ligi zachodniej: Hutnik Nowa Huta, Beskid Andrychów


IV liga wschodnia

Awans: BKS Bochnia (jeśli wygra baraż z Jutrzenką Giebułtów)

Spadek: Ciężkowianka Ciężkowice, KS Zakopane, MLKS Żabno, LKS Szaflary, Sandecja II Nowy Sącz oraz Tuchovia Tuchów, Poprad Rytro i GKS Drwinia (jeśli nie awansuje BKS Bochnia, jeśli spadnie Unia Tarnów i jeśli Okocimski Brzesko przystąpi do rozgrywek IV ligi)


IV liga zachodnia

Awans: Jutrzenka Giebułtów (jeśli wygra baraż z BKS Bochnia)

Spadek: Górnik Libiąż, Garbarz Zembrzyce, Spójnia Osiek-Zimnodół-Zawada, Halniak Maków Podhalański, Górnik Wieliczka oraz Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska (jeśli nie awansuje Jutrzenka Giebułtów)


Klasa Okręgowa Kraków I, II, III

Awans: TS Węgrzce, Dalin Myślenice, Raba Dobczyce

Spadek: Trzy Korony Żarnowiec, IKS Olkusz (KO I), Lotnik Kryspinów, Złomex Branice (II), Jordan-Sum Zakliczyn, Dziecanovia Dziekanowice (III)


Awans z A klasy (Kraków, Myślenice, Olkusz, Wieliczka): mistrzowie 6 grup - Iskra Radwanowice, Błękitni Modlnica, Wisła Jeziorzany, LKS Mogilany, Bolesław Bukowno, Wieliczanka Wieliczka + ewentualnie jeden wicemistrz z najlepszym wskaźnikiem. Aktualnie najlepszy wskaźnik ma Pasternik Ochojno.


RST




REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty