Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > ABC klasa
Kto awansuje, kto spadnie? (14.04.2016)2016-04-14 09:05:00

Trwa runda wiosenna sezonu 2015/16, jak co tydzień pospekulujmy o tym jakie niesie zagrożenia (związane z ewentualnymi spadkami) dla drużyn poszczególnych klas rozgrywkowych.


Gdyby zatem rozgrywki zakończyły się już teraz, to w barażach o awans do II ligi wystąpiłaby Garbarnia Kraków. A ponieważ na tzw. bezpiecznym miejscu plasuje się aktualnie w II lidze Puszcza Niepołomice, to do nowej III ligi kwalifikację uzyskałyby drużyny z lokat 2-8 (lub 1-7 w przypadku gdy Garbarnia nie awansuje) z obecnej III ligi małopolsko-świętokrzyskiej.


Wg stanu tabel na 14 kwietnia 2016:


Skład III ligi południowo-wschodniej w sezonie 2016/17 (18 drużyn):

9 drużyn z Małopolskiego ZPN i Świętokrzyskiego ZPN:

Garbarnia Kraków (jeśli nie awansuje do II ligi), KP KSZO 1929 Ostrowiec Św., Podhale Nowy Targ, Soła Oświęcim, Unia Tarnów, Spartakus Aureus Daleszyce, Cracovia II, Wisła II Kraków (jeżeli Garbarnia uzyska awans do II ligi), Lubań Maniowy/Wiślanie Jaśkowice, Wierna Małogoszcz

9 drużyn z Lubelskiego ZPN i Podkarpackiego ZPN:

Motor Lublin (jeśli nie awansuje do II ligi), Stal Rzeszów, Resovia, Karpaty Krosno, Orlęta Radzyń Podlaski, Polonia Przemyśl, Lublinianka, Avia Świdnik (jeżeli Motor uzyska awans do II ligi), Podlasie Biała Podlaska, Cosmos Nowotaniec


Spadek z III ligi małopolsko-świętokrzyskiej do IV ligi świętokrzyskiej: Łysica Bodzentyn, Korona II Kielce, Czarni Połaniec, Wisła Sandomierz, Sparta Kazimierza Wielka

Spadek z III ligi małopolsko-świętokrzyskiej do IV ligi wschodniej: Poprad Muszyna, Wolania Wola Rzędzińska

Spadek z III ligi małopolsko-świętokrzyskiej do IV ligi zachodniej: Wisła II Kraków (jeśli Garbarnia nie uzyska awansu), Hutnik Nowa Huta, Beskid Andrychów


IV liga wschodnia

Awans: Lubań Maniowy (jeśli wygra baraż z Wiślanami Jaśkowice)

Spadek: Ciężkowianka Ciężkowice, KS Zakopane, LKS Szaflary, GKS Drwinia, MLKS Żabno oraz KS Tymbark i Poprad Rytro (jeśli nie awansuje Lubań Maniowy i jeśli Okocimski Brzesko przystąpi do rozgrywek IV ligi)


IV liga zachodnia

Awans: Wiślanie Jaśkowice (jeśli wygrają baraż z Lubaniem Maniowy)

Spadek: Górnik Libiąż, Garbarz Zembrzyce, Halniak Maków Podhalański, Górnik Wieliczka, Spójnia Osiek-Zimnodół-Zawada oraz Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska i Nowa Proszowianka (jeśli nie awansują Wiślanie i jeśli spadnie Wisła II Kraków)


Klasa Okręgowa Kraków I, II, III

Awans: TS Węgrzce, Dalin Myślenice/Kaszowianka Kaszów, Raba Dobczyce

Spadek: Trzy Korony Żarnowiec, Pogoń Miechów (KO I), Lotnik Kryspinów, Złomex Branice (II), Jordan-Sum Zakliczyn, Dziecanovia Dziekanowice (III)


Awans z A klasy (Kraków, Myślenice, Olkusz, Wieliczka): mistrzowie 6 grup - Iskra Radwanowice, Błękitni Modlnica, Wisła Jeziorzany, LKS Mogilany, Bolesław Bukowno, Strażak Kokotów + ewentualnie jeden wicemistrz z najlepszym wskaźnikiem (jeśli nie spadnie Nowa Proszowianka). Aktualnie najlepszy wskaźnik ma Pasternik Ochojno.


RST




REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty