B I Kraków: W derbach powiatu miechowskiego lepszy Jastrzębiec2016-04-04 07:23:00

Spartak Charsznica – Jastrzębiec Książ Wielki 1-2 (0-2)

0-1 Mateusz Giełażyn 1

0-2 Patryk Rędziak 15

1-2 Przemysław Kostrzewa 58

Sędziowali: Krzysztof Belski oraz Kamil Dąbrowski i Tomasz Różycki (KS Kraków). Żółte kartki: Marcin Pypno, Tomasz Niewiara - Patryk Kaźmierczyk, Tomasz Chuma.

SPARTAK: Szewczyk – Niewiara, Mucha, K. Janczyk, Cholewa, Kasprzyk, Palka (65 Kula), Pypno (65 Zegarek), Sadowy – Wojtecki(65 Ziebro), Kostrzewa (85 Nowak).

JASTRZĘBIEC: Dudek – Rosół, Wróblewski, Górnikowski, Karwat, Zapart (40 Pawłowski), Świtała (75 Chuma), D. Szych, Kaźmierczyk (90 Malmur) – Giełażyn, Rędziak.

Jastrzębiec, lider krakowskiej klasy B po rundzie jesiennej, nie był taki straszny jak go po udanej serii meczów sparingowych w okresie przygotowawczym malowano. Od 58. minuty, kiedy Kostrzewa strzelił kontaktową bramkę, trener gości Daniel Tomczyk nie był już taki spokojny. - Mówiłem, że 2-0 to jeszcze nie stuprocentowa pewność zwycięstwa. Trzeba wciąż atakować, naciskać, grać na pełnych obrotach do samego końca – pokrzykiwał zza linii autowej. I niewiele brakowało, żeby niedzielne derbowe starcie dwóch znaczących drużyn z powiatu miechowskiego zakończyło się remisem…

Gol padł już w pierwszej minucie, po pierwszej akcji wyprowadzonej przez przyjezdnych od własnej bramki. Wymianę podań na linii Świtała – Rędziak przeciął crossowym wejściem Giełażyn, lokując pewnie futbolówkę w bramce Szewczyka. Po kwadransie meczu drugą bramkę dla Jastrzębca strzelił już z własnej inicjatywy bardzo aktywny w tej fazie gry Rędziak. Trzecie, przesądzające, o wyniku trafienie wisiało w powietrzu, ale świetnie "kiwającemu" zawodnikowi Jastrzębca z najdłuższym stażem zawodniczym - Zapartowi, zabrakło w polu karnym odrobiny szczęścia. Usiłował odpowiedzieć główką Cholewa jeszcze przed gwizdkiem na przerwę, jednak piłka minimalnie przeleciała nad poprzeczką.

Świetną okazję zaraz po rozpoczęciu drugiej osłony inaugurującego wiosnę meczu zmarnował Giełażyn. Kontra w wykonaniu spartakowców poszła ze środka boiska w 58. minucie. Idealne podanie na pełnym biegu przechwycił Pypno, usiłując samodzielnie pokonać Dudka. Futbolówka odbiła się jednak od bramkarza wracając prosto pod nogi nadbiegającego Kostrzewy, który nie zwykł marnować takich prezentów. Gospodarze nabrali przysłowiowego wiatru w żagle (zwłaszcza że w drugiej połowie faktycznie grali z wiatrem…) i ruszyli śmielej, spychając gości do obrony. Jastrzębiec bronił korzystnego wyniku, Spartak napierał. Do głosu doszły nerwy, mnożyły się faule. Wyrównanie wisiało w powietrzu w 80. minucie. Nowak przedarł się jakimś cudem przez zwarte szeregi obrony przyjezdnych, ale jego atomowy strzał zgasił na swoim torsie Dudek.

- Szkoda, że nie zaatakowaliśmy nieco wcześniej. Można było wywalczyć remis – żałował prowadzący w tej rundzie spartakowców prezes klubu, asystent Grzegorz Sroga.

Wiosna futbolowa dopiero się zaczęła, więc będzie to można uczynić w najbliższych spotkaniach… Na meczu obecny był Krzysztof Bugaj, który nie jest już trenerem Spartaka.