A Olkusz: Wiosenny wiatr powiał dla Bukowna2015-04-12 21:07:00

Czapla Czaple Małe – Bolesław Bukowno 1-3 (0-1)

0-1 Dawid Dudek 10

0-2 Piotr Domański 62

0-3 Szymon Kluza 71

1-3 Artur Włodarczyk 73 (karny)

Sędziował Paweł Gałka (KS Olkusz). Żółte kartki: Byczek – Sioła, Czech, Dudek. Widzów 70.

CZAPLA: K. Zimnicki – M. Wypchał, Kardaś, Włodarski, D. Zimnicki, Dratwa (70 Sochacki), Gajos (60 Lepiarczyk), D. Wypchał, Byczek (84 Kozioł), Rudek, Sado (46 Wasyliszyn).

BOLESŁAW: Tomak – Flakiewicz, Rejnowicz, Czech, Kubański, Dudek, Domański, Zając (80 Przybyła), Sioła (65 Walczak), Cebo, Kluza.

Tym razem sensacyjnej niespodzianki, na wzór tej z Pogonią Miechów, nie było… Ambitnie szybująca na niczym nieosłoniętym, wyżynnie położonym, mocno wietrznym boisku Olimpii Czaple Wielkie – Czapla Czaple Małe (na tym obiekcie zespół trenowany przez Krzysztofa Rudka rozgrywa w rundzie rewanżowej swoje mecze), nie sprostała wyzwaniu.

W 10. minucie z około 11 metrów, po wznowieniu gry z autu, K. Zimnickiego zaskoczył technicznym strzałem Dudek. Gra tak z jednej, jak i z drugiej strony zaostrzała się, co jednak nie przekładało się na kolejne gole. Czapla grała z wiatrem i nie wykorzystała tego. Bolesław po zmianie stron już tego błędu nie uczynił… Przewagę po indywidualnej akcji (62. minuta) zaakcentował bardzo aktywny przez całe spotkanie Domański. Kilka "kiwek", przebojowy rajd przez rozszczelniający mur obrony i stało się. 0-2. Trzeciego gola dla gości zdobył silnym kopnięciem z głębi pola Kluza. Futbolówka jak sterowany pocisk mknęła w przestrzeni nie napotykając na żadną przeszkodę, by wreszcie utknąć w siatce bramki golkipera Czapli. Karny podyktowany przez sędziego dwie minuty później za faul Dudka na D. Wypchale wlał z gospodarzy nową nadzieję. Jedenastkę skutecznie wykonał Włodarczyk, acz bramkarz gości wyczuł intencje egzekutora i ruszył we właściwą stronę. Piłka jednak tylko otarła się o dłonie wyciągniętego jak struna Tomaka i wyhamowała z lewym rogu…

Gospodarze – i to wielki ból – byli jednak bliscy remisu. Nie miał szczęścia uderzając z ostrego kąta z prawego skrzydła Rudek (61. minuta). Jego to akcję z sukcesem skontrował Domański. Mógł również przeistoczyć się w łup bramkowy rzut wolny zza szesnastki wykonany perfekcyjnie przez Sochackiego za podcięcie Rudka. Piłka jednak wylądowała szczęśliwie dla Tomaka na poprzeczce.

Bolesław nie lubi takich zmniejszonych, kameralnych boisk jak to w Czaplach Wielkich. Nie lubi ich także depcząca bukowianom po piętach Pogoń Miechów. A komu to lubienie bądź nielubienie wyjdzie na dobre, zobaczymy już 25 kwietnia na obiekcie Pogoni przy ul. Konopnickiej 19.

ZW

Sobota

Pogoń Miechów - Piliczanka II Pilica 8-0 (5-0)

8-0 Adam Wędzony 77

Sędziował Piotr Gałka (KS Olkusz). Żółte kartki: Maniak – Rybczyński. Widzów 100.

Unia Jaroszowiec - Laskowianka Laski 1-3 (0-3)

0-1 Tomasz Nalepa 25

0-2 Daniel Jachimowicz 28

0-3 Bartosz Dąbek 43

1-3 Tomasz Pańczyk 86