A Olkusz: 3 X P, czyli jak Pogoń poraziła Piliczankę2015-04-11 20:01:00

Pogoń Miechów – Piliczanka II Pilica 8-0 (5-0)

5-0 Hubert Maniak 40

6-0 Hubert Maniak 47

7-0 Adam Wędzony 73

8-0 Adam Wędzony 77

Sędziował Piotr Gałka (KS Olkusz). Żółte kartki: Maniak – Rybczyński. Widzów 100.

POGOŃ: Mach – Król, Wieczorek, Janczyk, Kosałka, R. Dudek (67 Mazur), K. Dudek, Wędzony, Byrski (55 Bogacz), Maniak (55 Florek), Antos.

PILICZANKA II: Kantor – Kowalski, Kukułka, Rybczyński, Kijas, Kalamat, Musialski, Szczeklik (46 Szlachta), Gruch, Zasuń, Węglarz (60 Traczyk).

Piękna pogoda i piękny mecz obfitujący w niemniej piękne gole. Ten pierwszy padł, gdy nie minęła jeszcze minuta gry.

- Takie stałe fragmenty tzw. „pierwszej minuty” i zaskoczenia jeszcze nieskoncentrowanego przeciwnika, ćwiczyliśmy na treningach – mówił nam nie bez dumy trener gospodarzy Andrzej Sender.

- Nie było gry w środku. Cały „środek” pojechał na mecz okręgówki – tłumaczyli wysoką porażkę zawodnicy rezerwowi Piliczanki II.

Antos, autor chyba najszybciej strzelonego gola w A klasie, był wyróżniającym się zawodnikiem meczu. W sukurs świetnie poszli mu Byrski, Maniak i kapitalny technicznie wychowanek Pogoni - Wędzony, który najwyraźniej prze na króla strzelców. Po nieco więcej niż kwadransie gry, wynik na 2-0 podwyższył Byrski idealnie obsłużony z lewej strony przez Wędzonego. Po upływie kolejnych 2 minut, rezultat „pomógł” podwyższyć gospodarzom Szczeklik. Stał tyłem do własnej bramki, interweniował ofiarnie głową. Główka wielce urodna, cóż - gdy futbolówka utknęła w siatce Kantora… Ostre strzelanie przedzielił rzut wolny z ok. 16 m wykonany przez Wędzonego. Nie było powtórki z meczu z Wielmożanką, jednak futbolówka „rozruszała” spojenie słupka z poprzeczką. Było blisko… Czwarty gol to pokaz indywidualnych umiejętności Wędzonego polegających głównie na błyskawicznych, krótkich zwodach, na wielce kameralnej, małej przestrzeni. Obrońcy Piliczanki nie znaleźli na to panaceum… 5-0 uczynił „do szatni” odblokowany wreszcie Maniak (asysta Wędzonego). Ten sam zawodnik podwoił swój łup bramkowy tuż po przerwie. Po chwili ostro w Kantora przywalił Antos, odgrywając przytomnie rykoszet do Wędzonego. Też mało brakowało…  Dwie ostatnie zdobycze to znów bohater meczu Adam Wędzony, który tym samym zaliczył hat-trick. Jeszcze na dwie cyfry wynik próbowali przeobrazić Florek i Gajos (wspaniała główka jakimś cudem wyłapana przez golkipera gości), ale na chęciach się skończyło. Piliczanka właściwie nie istniała na boisku. Jedyny strzał na bramkę miechowian oddał w 70. minucie Zasuń.