Strona główna > Główna środek > ABC klasa
Odmienione Wiarusy gromią Targowiankę na jej boisku2014-05-25 23:21:00

Znakomity mecz rozegrała dzisiaj drużyna Wiarusów, wygrywając 4-1 na boisku Targowianki, wicelidera A klasy wielickiej.

A klasa wielicka: Targowianka Targowisko - Wiarusy Igołomia 1-4

0-1 Adrian Jagła 25

0-2 Kamil Nowak 30

0-3 Jarosław Pluciński 44

0-4 samob. 60

1-4 ??? 85

WIARUSY: Dąbek - Suder, Bieroń, P. Nowak (Litewka), Gruchała - Stolarz (D. Dobosz), Jakubiec, K. Nowak, D. Wołoszyn (Sidełko) - Jagła, J. Pluciński (A. Dobosz).

Wiarusy znacznie lepiej weszły w mecz, co było widać już od samego początku. W 25. minucie w narożniku boiska piłkę ustawił Jarek Pluciński, wrzucił ja na dalszy słupek, gdzie czekał Adrian Jagła, który pewnym strzałem pokonał bramkarza. Pięć minut później Jagła przejął futbolówkę na prawej stronie, zagrał do wybiegającego Kamila Nowaka, ten niczym sprinter pognał w pole karne i huknął po "długim" rogu nie do obrony. Jeszcze jedna bramkę tuż przed przerwą zdobyły Wiarusy, na prawym skrzydle urwał się Wołoszyn, lecz mimo dobrej pozycji dał dogonić się obrońcy, przełożył więc piłkę na lewą nogę, dograł do Plucińskiego, a ten strzelił między nogami wybiegającego bramkarza. Do przerwy 3-0 dla Wiarusów.

Po przerwie Targowianka rzuciła się do ataków. Tego dnia obrona Wiarusów była jednak nie do przejścia, a jeśli już udało się rywalom oddać strzał, to na posterunku był bramkarz Mateusz Dąbek. W 60. minucie gości podwyższyli prowadzenie za sprawą dobrze dysponowanego Plucińskiego, który zabrał piłkę na 20. metrze i wrzucił ja w pole karne, a obrońca Targowianki niefortunnie skierował ją do własnej bramki. Targowianka ambitnie do samego końca walczyła, czego efektem było trafienie w 85. minucie. Środkowy Targowianki z 30 metrów uderzył pod poprzeczkę, Dąbek wybił piłkę końcówkami palców na poprzeczkę, lecz ta odbiła się od pleców interweniującego bramkarza i wpadła do bramki. 4-1 dla Wiarusów.

Odmienione Wiarusy pod wodza nowego trenera Pawła Żabickiego wygrały trzeci mecz z rzędu, w sumie w czterech meczach zdobyły 10 punktów z bilansem bramkowym 12-2. Trener Żabicki, który debiutuje w seniorskiej piłce, w tej rundzie przejął drużynę po czarnej serii 6 meczów bez zwycięstwa odmieniając zupełnie oblicze igołomian.