Strona główna > Koszykówka > Wiadomości koszykówka
Koszykarze Śląska Wrocław mistrzem Polski2022-05-27 23:37:00

Po 20 latach WKS Śląsk Wrocław wreszcie cieszy się z 18. mistrzostwa Polski! W wielkim finale Energa Basket Ligi drużyna trenera Andreja Urlepa pokonała Legię Warszawa 4-1. W piątek zwyciężyła w Hali Stulecia 90:77.

Tym samym WKS Śląsk zdobył swoje pierwsze mistrzostwo Polski po 20 latach przerwy. Dla Legii to pierwszy medal mistrzostw Polski dla tej drużyny od 1969 roku.

Travis Trice z WKS Śląska Wrocław został wybrany MVP finałów Energa Basket Ligi.

Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 90:77 (27:11, 6:27, 28:14, 29:25)

ŚLĄSK: Travis Trice II 11, Kerem Kanter 26, Kodi Justice 14, Martins Meiers 8, Ivan Ramljak 7 oraz Łukasz Kolenda 5, Kacper Gordon, D'Mitrik Trice 3, Jan Wójcik, Aleksander Dziewa 16, Michał Gabiński, Szymon Tomczak.

LEGIA: Robert Johnson 13, Muhammad-Ali Abdur-Rahkman 20, Raymond Cowels III 5, Adam Kemp 10, Łukasz Koszarek 16 oraz Jakub Sadowski 2, Szymon Kołakowski, Grzegorz Kamiński 9, Jakub Śliwiński, Dariusz Wyka 2.

3. miejsce zajął Anwil Włocławek, a 4. Grupa Sierleccy Czarni Słupsk.

Śląsk w sezonie zasadniczym zajął 5. miejsce, a Legia 6. Liderem była Grupa Sierleccy Czarni Słupsk.