Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
XX Memoriał Huberta Jerzego Wagnera: Doborowy kwartet na jubileusz2023-08-17 21:47:00 Sas

Cztery znakomite, utytułowane reprezentacje Polski, Francji, Słowenii i Włoch uświetnią rozpoczynający się w piątek, 18 sierpnia w krakowskiej TAURON Arenie trzydniowy, jubileuszowy XX Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Obecnie, to bez wątpienia największy i najbardziej znany na świecie towarzyski turniej siatkarzy, cieszący się ogromnym zainteresowaniem kibiców. Tegoroczne zmagania ma obejrzeć komplet publiczności, czyli każdego dnia 15 tysięcy widzów.


Bilety zostały sprzedane błyskawicznie, o czym z ogromną satysfakcją informowali podczas czwartkowej konferencji prasowej organizatorzy. 

W spotkaniu z dziennikarzami wzięli udział: prezes PZPS Sebastian Świderski, selekcjoner biało-czerwonych Nikola Grbić, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal, wiceprezes zarządu TAURON Areny Kraków Jacek Gryzło, prezes Fundacji im. H.J. Wagnera Cezary Mróz i wiceprezes Fundacji im. H. J. Wagnera Jerzy Mróz – pomysłodawca Memoriału legendarnego trenera i świetnego zawodnika. 


Od samego początku w organizację tej imprezy mocno zaangażował się syn Huberta Jerzego Wagnera Grzegorz Wagner. 


Następcy wybitnego szkoleniowca i jego podopiecznych, mistrzów świata (Meksyk - 1974) i złotych medalistów Igrzysk Olimpijskich (Montreal - 1976) od wielu lat starają się nawiązać do tamtych, wspaniałych sukcesów. W MŚ zrobili to z nawiązką (2 razy „złoto” - 2014 i 2018, dwa razy „srebro” - 2006 i 2022), Wciąż czekamy natomiast na kolejny olimpijski medal. 


XX Memoriał Huberta Jerzego Wagnera będzie dla Polaków i ich rywali ostatnim, poważnym sprawdzianem formy przed mistrzostwami Europy i olimpijskimi kwalifikacjami.

Zarówno Nikola Grbić, jak i jego koledzy po fachu z Francji, Słowenii i Włoch postanowili przetestować swoich graczy w twardych bojkach, w niezwykłe gorącej atmosferze TAURON Areny. 


Kraków już po raz ósmy (siódmy z rzędu) będzie gospodarzem tego niezwykłego turnieju, którego pierwsza edycja odbyła się w 2003 roku w Olsztynie,


- Fajnie byłoby wygrać ten turniej - mówił Nikola Grbić. -  Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że ciągle pracujemy nad wieloma elementami, staramy się poprawiać grę w obronie, czy blok. Możemy więc nie być jeszcze w optymalnej dyspozycji, choć komplety widzów na trybunach na pewno sprawią, że postaramy się podjąć skuteczną walkę z bardzo mocnymi przeciwnikami.


Ci rywale to zdecydowanie najwyższa półka, wszak Francuzi to przecież aktualni mistrzowie olimpijscy, Włosi - mistrzowie świata (2022) i Europy (2021), a Słoweńcy – wicemistrzowie Europy (2021).

Polacy, do wielu osiągnięć wspomnianych już powyżej dołożyli ostatnio jeszcze jedno - 23 lipca w Gdańsku wygrali Ligę Narodów. 

Nie wszyscy nasi czołowi zawodnicy wystąpią w Krakowie. Na pewno zabraknie Mateusza Bieńka, problemy z barkiem ma Jakub Kochanowski, a Bartosz Kurek dopiero trzy dni temu wznowił treningi.


Program XX Memoriału Huberta Jerzego Wagnera 

Piątek, 18 sierpnia: Polska - Słowenia (17.30), Włochy -  Francja (20.00);

Sobota, 19 sierpnia: Słowenia – Włochy (14.00), Polska – Francja (17.00);

Niedziela, 20 sierpnia: Francja – Słowenia (14.00), Polska – Włochy (17.00).

(js)


Sas
wagnerjs2.jpg


2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty