Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
W II-ligowej Garbarni powitanie i pożegnania. W sobotę sparing z Hutnikiem2022-01-11 09:48:00

Piłkarze II-ligowej Garbarni Kraków rozpoczęli przygotowania do wiosennej części rozgrywek. Do drużyny dołączył Kacper Rogoziński, który przeniósł się do Krakowa na zasadzie półrocznego wypożyczenia z Wisły Płock. Jest też kilka rozstań.


Kacper Rogoziński urodził się 20 kwietnia 2001 roku, a pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Piaście Stopnica. Następnie przeniósł się do Korony Kielce, gdzie występował w zespole juniorów oraz w drużynie rezerw. olejnym przystankiem w karierze skrzydłowego był ŁKS Łagów, gdzie na szczeblu trzeciej ligi zdobył sześć bramek i zanotował siedem asyst. Dobre występy zaowocowały transferem do Wisły Płock. W PKO BP Ekstraklasie zadebiutował 20 lutego 2021 roku w meczu przeciwko Legii Warszawa. Do tej pory w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce zanotował dwa występy.– Bardzo cieszę, że Garbarnia zainteresowała się moją osobą i najbliższe pół roku spędzę w Krakowie. Chciałbym pomóc drużynie w osiągnięciu jak najwyższego miejsca w tabeli na koniec rozgrywek. Mam nadzieję, że swoimi liczbami oraz występami na murawie dołożę do tego celu cegiełkę – powiedział tuż pod podpisaniu kontraktu z „Brązowymi”.

Z zespołem krakowskiego II-ligowca pożegnali się Kacper Laskoś, Szymon Pająk, Jakub Janik, Mateusz Małek (zakończenie kontraktów) oraz Mateusz Surma (transfer do Wisłoki Dębica).

W pierwszym tygodniu przygotowań Garbarnię czekają tradycyjne badania i testy motoryczne oraz pierwszy mecz sparingowy. Łącznie podopieczni trenera Macieja Musiała  mają w planach osiem gier kontrolnych, pierwszą w sobotę z Hutnikiem. W dniach 23-28 stycznia drużyna wyjedzie na zgrupowanie do Sanoka.

Plan przygotowań Garbarni:
14 stycznia – testy motoryczne
15 stycznia – sparing z Hutnikiem Kraków (Suche Stawy, g. 11)
22 stycznia – sparing ze Skrą Częstochowa
23-28 stycznia – zgrupowanie w Sanoku
29 stycznia – sparing z Puszczą Niepołomice
2 lutego – sparing Wisłoką Dębice
5 lutego – sparing z Podhalem Nowy Targ
9 lutego – sparing z Wieczystą Kraków
12 lutego – sparing z GKS-em Katowice
19 lutego – sparing z Unią Tarnów
26/27 lutego – 21. kolejka eWinner 2. ligi (Znicz Pruszków)

ST/garbarnia.krakow.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty