Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
Nowy Hutnik 2010 zagra z triumfatorem Pucharu Zdobywców Pucharów2010-04-21 12:42:00

Organizowane przez Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010 obchody 60. rocznicy powstania Klubu Sportowego Hutnik Kraków mają pierwszego sponsora. Europejska Federacja Piłkarska Kibiców (Football Supporters Europe) zadecydowała o przyznaniu grantu na organizację meczu Nowy Hutnik 2010 – 1.FC Magdeburg.


Nowy Hutnik 2010 wystąpił do FSE z wnioskiem o wsparcie imprezy w ramach konkursu „Akcja kibiców FSE 2010 w Polce i na Ukrainie”.  FSE poprzez to działanie wspiera finansowo inicjatywy i projekty, które w pozytywny sposób promują ideę fair play oraz porozumienie między kibicami różnych krajów. Akcja jest prowadzona w ramach przygotowań do EURO 2012, w związku z czym na wsparcie mogły liczyć działania podejmowane w Polsce i na Ukrainie.

- To dobra wiadomość dla wszystkich kibiców Hutnika, nie tylko dlatego, że udało nam się pozyskać pieniądze, które ułatwią sprawy organizacyjne, związane z organizacją meczu, ale także dlatego, że pokazuje, że znajdujemy instytucje, które zaufają naszym pomysłom i chcą je wspierać. Nie chodzi tylko o sam mecz jubileuszowy, ale o naszą filozofię działania. Chcę wierzyć, że skoro zagranicą dostrzeżono fakt, że warto wesprzeć kibiców, którzy chcą odbudować swój klub, to także w Polsce i w Małopolsce podobnych obaw i wahań pozbędą się i lokalne firmy i władze samorządowe  i że grono osób, które będą wspierać Nowego Hutnika będzie rosło – mówi wiceprezes Nowego Hutnika 2010 Adam Gliksman, który przygotował wniosek aplikacyjny.

Fani Hutnika, którzy w 2009 r. w ramach obchodów 60. rocznicy powstania Nowej Huty ściągnęli do stolicy Małopolski najstarszy na świecie klub piłkarski – Sheffield FC, tym razem szykują dla kibiców piłki nożnej równie atrakcyjny pojedynek. W marcu zgodę na udział w jubileuszowym meczu oficjalnie potwierdziły władze byłego trzykrotnego zdobywcy mistrzostwa Niemiec oraz triumfatora Pucharu Zdobywców Pucharów 1.FC Magdeburg.

- Mecz z Niemcami odbędzie się 17 albo 24  lipca – trwa ustalanie terminu. Dla Nowego Hutnika 2010 to będzie pierwsze oficjalne spotkanie, z kolei dla 1. FC Magdeburg, to będzie ostatni mecz przez rozpoczęciem rozgrywek ligowych, w których ich celem jest awans
- dodaje Gliksman.

Impreza pod nazwą „Welcome to Nowa Huta” będzie miała bogatą oprawę. Niemcy zapowiadają, że w Krakowie pojawi się co najmniej 300 kibiców gości, a zainteresowanie meczem w Krakowie jest spore – dość wspomnieć, że 1. FC Magdeburg ma najwyższą średnią liczbę kibiców na spotkaniach ligowych – ponad 5 tys. na mecz. Fani w Nowej Hucie, którzy bojkotują drużynę grającą pod szyldem Sportowej Spółki Akcyjnej, będą mieli po półrocznej przerwie wreszcie okazję do kibicowania swojej drużynie. Kibice nie będą się na pewno nudzić – oprócz meczu drużyn seniorskich – fani obydwu drużyn (na krótko po 600. rocznicy bitwy pod Grunwaldem) zmierzą się na Suchych Stawach w meczu piłkarskim oraz w turnieju darta. Zaplanowany jest także piknik i część rozrywkowa. – Jeśli wszystkie nasze plany się powiodą,  to powody do satysfakcji będą mieli nie tylko kibice piłki nożnej, ale także innych dyscyplin, które kiedyś królowały w Nowej Hucie. Prowadzimy zaawansowane rozmowy, dzięki którym na Suche Stawy zawitają i przypomną się kibicom m.in. nasi byli wspaniali siatkarze – dodaje Adam Gliksman.

Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010 założone zostało w lutym br. przez kibiców Hutnika Kraków, którzy wobec kompletnego rozpadu drużyny piłkarskiej i braku działań zmierzających do uratowania klubu postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Członkowie stowarzyszenia zamierzają poprzez zbudowanie przejrzystego klubu i poprzez pomoc młodym piłkarzom z Nowej Huty odbudować dawną pozycję Hutnika. Głównym celem NH 2010 jest zgłoszenie jesienią drużyny Hutnika do rozgrywek ligowych oraz kontynuowanie tradycji KS Hutnik Kraków – zorganizowanie meczu z drużyną 1.FC Magdeburg znakomicie wpisuje się w te plany.
Materiał przygotowała redakcja www.nh2010.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty