Strona główna > Siatkówka > II liga mężczyzn
Faworytowi nie musi być łatwo2010-10-17 14:00:00

Niełatwe jest życie faworyta. Przekonała sie tym Krakowska Akademia Wanda Instal w drugim meczu sezonu w II lidze siatkarzy. Wygrała  z Czarnymi Radom, ale ma o czym ekipa Grzegorza Silczuka po tym meczu rozmyślać. W pierwszych w tym sezonie derbach Krakowa AZS Politechniki Krakowskiej pokonał Wawel AGH Kraków 3-2.

Krakowska Akademia Wanda Instal - Czarni Radom  3-1 (25:23,25:15,21:25,25:21)

Krakowska Akademia Wanda Instal: Syguła, Pić, Soroka, Tepling, Blachura, Dzierwa, Mrozowski (libero) oraz Galiński, Golec, Szczepanik, Poprawa.
Czarni Radom: Kalita, Pszenny, Jaskulski, Staniec, Surma, Kleczaj, Amanowicz (libero) oraz Obremski, M. Koryciński, Wasąg.

Krakowianie po walce wygrali pierwszego seta, pewnie drugiego i tak samo powinny poradzić sobie w trzecim, ale w nim niespodziewanie przysnęli w końcówce. Czarni wygrali ją pewnie do 21. Kłopotu krakowianie mogli sobie narobić także w czwartej partii, bo przy prowadzeniu 22-17 oddali rywalom cztery punkty z rzędu. - Straciliśmy jednego seta, ale w dzisiejszym meczu było bardzo ciężko. Odpuściliśmy trochę trzeciego seta, daliśmy pograć chłopakom i mogło być nerwowo - przyznawał po meczu nowy zawodnik Wandy Michał Dzierwa.

Każdy rywal, która mierzyć się będzie w tym sezonie z Wandą, będzie podchodził do konfrontacji z nią z pozycji słabszego, który nie ma nic do stracenia. Z rolą faworyta krakowianie muszą się więc pogodzić na dobre i nauczyć w niej występować.
23 października znów w niej wystąpią, gdy w kolejnych derbach Krakowa zagrają z osłabioną mocno ekipą AZS-u Politechniki Krakowskiej. Tą podbudowało mocno pierwsze zwycięstwo w sezonie - nad innym beniaminkiem ligi, ale z dużymi siatkarskimi tradycjami - Wawelem Kraków
Smaku pierwszej porażki doznał Kęczanin Kęty, w tie-breaku przegrał u siebie z doświadczoną ekipą Karpat Krosno:  – W tym meczu zapłaciliśmy frycowe. Błąd sędziego w końcówce pierwszego seta pokrzyżował nam plany. Poziom naszej gry był na lepszym poziomie, niż w zeszłym tygodniu z Politechniką, ale jeszcze sporo pracy przed nami. Cieszymy się z tego jednego punktu. Przynajmniej dostarczyliśmy dzisiaj trochę emocji kibicom - mówił trener Kęczanina Maciej Gruszka, brat reprezentanta kraju - Piotra.

Inne mecze 2. kolejki w II lidze siatkarzy:

Kęczanin Kęty - Karpaty Krosno 2-3  (23:25, 16:25, 25:21, 25:21, 15:17)
KĘCZANIN: Kapuśniak, Błasiak, Szpyrka, Guzdek, Biegun, Kubica, Puchała (libero) oraz Gawina, Węgliński, Mamica, Auguścik, Faron
KARPATY: Gadzała, Bryliński, Golonka, Mandela, Słomka, Książkiewicz, Cabaj (libero) oraz Kosiek, Laskowski, Skrzypek, Jaszczuk, Włodarczyk.

Wawel AGH Kraków - AZS Politechnika Krakowska 2-3 (25:23, 12:25, 20:25, 25:21, 13:15)
STS Skarżysko-Kamienna - Wisłok Strzyżów 3-0 (25:19, 25:17, 25:21)