Strona główna > Siatkówka > II liga kobiet
Wisla już była w ogródku...2011-01-09 12:11:00

Od falstartu rozpoczęły rok 2011 siatkarki Wisły AGH. Przegrały w Rzeszowie z tamtejszym Bolesławem 2-3, choć w piątym secie prowadziły już 14-11.

Bolesław Rzeszów – Wisła AGH Kraków 3:2 (25:23, 25:21, 21:25, 17:25, 18:16)

Wisła AGH: Szady, Środa, Stojek, Klaudia Janota, Rusinek, Warchoł oraz Tokarczyk (libero), Ewelina Warzecha, Agnieszka Warzecha.

Podobnie jak pierwszy mecz tych drużyn w Krakowie, ten w Rzeszowie także nie stał na dobrym poziomie, a ilość prostych błędów, jakie popełniły obydwa zespoły, mogła przyprawić o ból głowy. W pierwszych dwóch setach nieco mniej pomyłek popełniły gospodynie i to one sensacyjnie prowadziły 2:0. W partii trzeciej i czwartej wydawało się, że – pomimo nadal nie najlepszej postawy – wiślaczki opanowały na tyle sytuację, aby rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść. Wygrały je bowiem dosyć wysoko i o wszystkim miał rozstrzygnąć tie-break. A w piątym secie Wisła nadawała ton grze i wszystko wydawalo się zmierzać do szczęśliwego dla niej końca. Było tak tylko do stanu 14:11. Mając wygraną prawie w kieszeni, wiślaczki nie potrafiły „dobić” rywalek, zmarnowały trzy piłki meczowe i ostatecznie przegrały seta do szesnastu.