Strona główna > Siatkówka > II liga kobiet
Niemoc w ataku - Dalin bez seta2010-12-12 20:56:00

Bolesną porażkę 0-3 poniósł w 10. kolejce II ligi siatkarek Dalin Myślenice. Na jego parkiecie lekcji udzieliła mu Tomasovia.

Dalin - Tomasovia Tomaszów Lubelski 0-3 (19:25, 20:25, 21:25)

DALIN: Kowalik, Sarlej, Filipek, Szlachetka, Prośniak, Gablankowska, Pietrzyk (libero) oraz Janiczak.

Dalinianki próbowały nawiązać walkę z wyżej notowanymi rywalkami, jednak nie dysponowały odpowiednią siłą ognia w ataku, praktycznie nie funkcjonował blok, a do niedysponowanych ze względu na urazy i kontuzje Janiczak (grała krótkimi momentami) i Świerczyńskiej dołączyła Wojtan (studia).

Dobrze się zaczęło dla miejscowych, bowiem prowadziły dzięki skutecznym atakom głównie Szlachetki 8:5, przyjezdne wyrównały na 10:10, walka trwała jeszcze do 14:16. Później już siatkarki z Tomaszowa wyraźnie „odjechały” i pewnie wygrały seta.

W drugiej partii trwał emocjonujący bój punkt za punkt, do stanu 7:7, następnie z lekką przewagą Tomasovii 9:13. Myśleniczanki oddały pole na 12:20, zdołały się jeszcze podnieść i zapunktowały na 16:21, ale to już było wszystko co mogły zdziałać gospodynie.

Początek trzeciej odsłony podobnie jak poprzednie był równie zacięty i wyrównany od 2:6, przez 7:7, 11:9. Nadzieje dla Dalinu dawały ataki zwłaszcza Sarlej, dzięki temu myśleniczanki prowadziły 15:13. Znowu nie potrafiły jednak utrzymać równej formy, co pozwoliło przeciwniczkom wyjść na prowadzenie 15:19, 20:23, którego nie oddały do końca.

Trener Jerzy Bicz: - O zwycięstwie przeciwniczek zadecydowała głównie nasza niemoc w ataku. Skuteczność Sarlej i jej dobra gra w obronie (wreszcie rozegrała taki mecz, jaki się od niej oczekuje), momentami także kapitan Szlachetki, to było za mało. Inne zawodniczki zagrały poniżej swoich możliwości, bez Świerczyńskiej i Janiczak nadal u nas nie funkcjonuje blok, a przede wszystkim najbardziej irytujący jest fakt, że traciliśmy seryjnie punkty np. w trzecim secie dziewięć  pod rząd. Nie dysponowałem także drugą rozgrywającą, to wszystko spowodowało, że nie wykorzystaliśmy szansy na korzystny wynik w tym meczu.