Strona główna > Siatkówka > II liga kobiet
Pewne zwycięstwo siatkarek Wisły2010-11-27 18:15:00

Siatkarki Wisły AGH Kraków nie miały problemów z pokonaniem drużyny MKS Pogoń Paleo Proszowice. Po jednostronnym meczu wygrały 3-0.

Wisła AGH Kraków- MKS Pogoń Paleo Proszowice 3-0 (25:12, 25:19, 25:21)

Wisła AGH: K. Janota, Środa, Szady, Warchoł, Rusinek, Stojek oraz Tokarczyk (libero).
Pogoń: Koperczak, Łojek, Rydzyńska, Wiatrowska, Woźniak oraz Zuch (libero), Maj, Bucka, Przybyło.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia przyjezdnych 2:0. Jednak były to miłe złego początki. Na zagrywce przy stanie 1:2 pojawiła się Alicja Warchoł, a zeszła z niej gdy było 11:2 dla „Białej Gwiazdy”. Z dobrej strony w tym fragmencie pokazały się Warchoł i Środa. Drużynie z Proszowic udało się zredukować stratę do pięciu punktów (12:7), dzięki wysokiej skuteczności Wiatrowskiej i Woźniak oraz zagrywce Małgorzaty Łojek. Do końca seta dominowała Wisła, która pozwoliła rywalkom zdobyć jedynie pięć „oczek”. Niemal bezbłędnie atakowała Warchoł, skutecznie zagrywała Szady, często punktowała też Sabina Rusinek. Skończyło się 25-12.

Drugi set udanie rozpoczęły Wiślaczki (3-0). Jednak po błędzie Środy zrobiło się po 4. W dalszej części seta udanie w zespole Wisły prezentowała się Warchoł, a po stronie przyjezdnych Agnieszka Woźniak. Na tablicy wyników nadal był remis. Wiślaczki uciekły rywalkom głównie za sprawą skutecznych zbić Pauliny Stojek. Po kolejnym z nich zrobiło się 17:13. Po plasie Środy było 20:16. Pogoń w tym secie nie była już w stanie zagrozić Wiśle AGH. Ostatni atak wykonała Klaudia Janota.

Trzeci set okazał się najbardziej wyrównany. Zespół z Proszowic potrafił wypracować sobie cztery punkty przewagi (9-5). Duża w tym zasługa Łojek, z której atomowymi serwami nie mogły sobie poradzić przyjmujące Wisły. Po błędzie Warchoł zrobiło się już 15-10 dla przyjezdnych. Po czasie, o który poprosił trener Kędryna jego podopieczne zdobyły aż 9 punktów z rzędu. W pełni zrehabilitowała się Warchoł, której mocne zbicia raz za razem lądowały w polu gry rywalek. Dodatkowo z dobrej strony pokazała się Adrianna Szady. Przyjezdne wyrównały jeszcze na po 20, ale ostatecznie przegrały tego seta  21-25, a cały mecz w Krakowie dotkliwie 0:3.