Sezon w II lidze rozpoczęty: Wisła AGH gromi2010-10-10 19:23:00

Sandecja Nowy Sącz – Wisła AGH Kraków 0-3 (16-25, 18-25, 17-25)

STS Sandecja: Kołbon, Czaplińska, K. Apryasz, Bogacz, Wójsik, P. Dyrek, Studzińska (libero) oraz Łukasik, Postrożny, Nawieśniak.
Wisła AGH: Mokrzycka, K. Janota, A. Warzecha, E. Warzecha, Warchoł,Rusinek, Tokarczyk (libero) oraz Szady, M. Janota, Leszek, Bartuzi, Popielska.

Siatkarki Wisły AGH Kraków, w swym pierwszym meczu nowego sezonu, bezproblemowo uporały się w Nowym Sączu z beniaminkiem II ligi Sandecją. Po nieco ponad godzinie gry wiślaczki wygrały 3-0. Sądeczanki przestraszyły się i wysoko ustawionego bloku wiślaczek, i ich statusu w tegorocznych rozgrywkach. Jako ubiegłoroczne finalistki play-off w tym roku są fwaorytkami w czwartej grupie,.

Krakowianki nie natrafiły na zbyt silny opór ze strony rywalek. Właściwie w miarę wyrównana walka trwała jedynie do połowy pierwszego seta. Potem przy zagrywce Joanny Mokrzyckiej Wisła uciekła rywalkom i wygrała ją ostatecznie 25-16.

Pozostałe dwa sety, to od początku do końca absolutna dominacja Białej Gwiazdy. Wisła rozbijała Sandecję zagrywką, a w bloku ścianą nie do przebycia była dla sądeczanek Sabina Rusinek. Trener Kędryna, widząc ogromną przepaść, jaka dzieliła oba zespoły, dał pograć wszystkim zawodniczkom.