Strona główna > Siatkówka > I liga mężczyzn
Siatkarze Wandy nie ugrali nawet seta w Wieluniu2011-12-17 20:32:00

Nawet seta nie ugrali w Wieluniu siatkarze Krakowskiej Akademii Wandy Instal w meczu rozpoczynającym rewanżową rundę I ligi.Na swoim parkiecie także przegrali z tym rywalem (1-3), wybitnie nie mają na niego sposobu i znów obsunęli się w tabeli.

Siatkarz Wieluń - KA Wanda Instal 3:0 (25:20, 26:24, 25:22)

SIATKARZ: Schamlewski, Tomczyk, Matejczyk, Vlk, Lech, Kałasz, Siewiorek (libero) oraz Sarnecki, Leszczawski, Kudłacik.
KA WANDA: Tepling, Syguła, Ferek, Pić, Soroka, Domonik, Mrozowski (libero) oraz Szablewski, Łukasik, Dzierwa.

Siatkarz wygrał pewnie pierwszego seta, tylko na samym początku Wanda dotrzymywała mu kroku (4:4). Potem, przy błędach krakowian, rosła przewaga gospodarzy. Prowadzili nawet 20:24, wygrali do 20 po serii ataków Vlka.

Lepiej zaczęła się dla gości druga partia. To oni teraz wypracowali 4-punktową przewagę (8:4), ich serię przerwała prośba o czas dla trenera gospodarzy. Odrobili po niej dwa punkty, ale wtedy o czas poprosił Silczuk, a po nim to Wanda odskoczyła na pięć punktów (11:6). Siatkarz  wdał się wtedy w pościg i najpierw zmniejszył straty do punktu (12:11), a za chwilę już remisował. Na rozegraniu Wandy zamiast Syguły pojawił się wtedy Szablewski, zapunktował Ferek i krakowianie znów prowadzili (17:14). Wyrównana walka, która odtąd się toczyła, przyniosła wygraną 26:24 Siatkarzowi.
Trzeci set był najbardziej wyrównany. Dopiero im bliżej było końca tym lepiej da gospodarzy układała się sytuacja. Po autowych atakach gości i bloku na Soroce było 22:17. To była wystarczająca zaliczka, żeby bezpiecznie dotrwać do końca (25:22) i zwycięstwa w trzech seta.