Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Żaki > Grupa IB (Kraków) Ż
Kuba Marchewczyk bohaterem derbów2010-09-19 22:14:00

Wisła I Kraków - Cracovia 3-1 (3-1)

W derbach żaków Wisły i Cracovii po bardzo ładnej i zaciętej grze lepsza okazała się drużyna Wisły Kraków, pokonując przeciwnika 3-1. Wynik został ustalony już w pierwszej połowie meczu pomimo wielu szans z obu stron. Bohaterem meczu został Kuba Marchewczyk, odnotowując już w pierwszej połowie klasycznego hat-tricka.
Mecz był bardzo zacięty i wyrównany. Drużyny pokazały kilka składnych akcji i bardzo dobre wyszkolenie techniczne. Wisła objęła prowadzenie już w pierwszej akcji meczu - Kuba Marchewczyk przechwycił piłkę zaraz po rozpoczęciu meczu przez "Pasy" i po szybkim sprincie znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, nie dając mu szans strzałem w lewy róg. Druga bramka dla Wisły padła po pięknym strzale w prawe okienko bramki Gości. Cracovia zdołała jeszcze strzelić gola kontaktowego, ale Wisła odpowiedziała trzecim trafieniem - w zamieszaniu podbramkowym Marchewczyk ponownie celnie uderzył i ustalił wynik meczu.
Obie drużyny miały jeszcze szanse na zmianę wyniku. Wiśle brakowało jednak zimnej krwi pod bramką Cracovii, a Cracovii stawał na drodze efektownie broniący jej strzały bramkarz gospodarzy Kuba Glanowski.