Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > V liga (Kraków II)

Raba Dobczyce - Pogoń Skotniki 1-0 (0-0)

1-0 Damian Piwowarczyk 85 (karny)
Sędziował Michał Koźlak (Kraków). Żółta kartka: Gonciarski. Widzów 150.
RABA: Ruman - Zborowski, Godula, Budyn, Grudzień (90 Czarnota) - Kabaja, D. Piwowarczyk, Wyroba (87 Gorzkowski), Rapacz (46 Mróz) - Piszczek, Brytan (75 Krawczyk).
POGOŃ: Gonciarski – Reczek (80 Grocholski), Liszka, Sosnowski, Braś – Wrona (55 Pospuła), Dziedzic, Żurek, Ptaszek, Machno (70 Dobroch) – Tyczyński (70 Kamiński).

Raba Dobczyce pokonała na własnym boisku Pogoń Skotniki 1-0. Decydującą o zwycięstwie bramkę zdobył pod koniec strzałem z karnego Damian Piwowarczyk.

W pierwszej połowie lepsze wrażenie sprawiali zawodnicy Pogoni. Gospodarze w tym czasie grali raczej cofnięci na swojej połowie, wyczekując na okazję po szybkim kontrataku. W efekcie dwóch takich akcji, Raba wykonywała rzuty wolne z 18-20 metrów od bramki Gonciarskiego, ale bez efektu bramkowego. W drużynie Pogoni aktywni w ofensywie byli zwłaszcza Ptaszek i Żurek. To ich dwójkowe akcje sprawiały defensywie gospodarzy najwięcej problemów. Dwukrotnie interwencja bramkarza Raby przed polem karnym uratowała ten zespół przed utratą bramki. Raz bliski szczęścia był właśnie Żurek, a następnie Ptaszek.

Po przerwie zespół z Dobczyc był już aktywniejszy w ofensywie. Dwukrotnie interweniujący w ostatniej chwili obrońcy Pogoni blokowali zmierzającą do bramki Gonciarskiego futbolówkę. Dla skotniczan gola mógł zdobyć Żurek. Ponownie po wymianie piłki z Ptaszkiem znalazł się sam przed bramkarzem Raby, ale mając dość ostry kąt uderzył minimalnie obok dalszego słupka.

Gospodarze w 79. minucie domagali się karnego za - ich zdaniem - faul na Mrozie w polu karnym. Sędzia podjął inną decyzję. Kilka minut później jednak wskazał na "wapno". Raba zakończyła kontrę strzałem na bramkę, a Gonciarski nie utrzymał piłki w rękach. Na błotnistej nawierzchni pierwszy doskoczył do niej Piszczek, a golkiper Pogoni zahaczył go o nogi. Jedenastkę pewnie wykorzystał Damian Piwowarczyk.

Na trybunach stadionu Raby po raz pierwszy od bardzo dawna można było usłyszeć doping. Młodzi kibice z Dobczyc zaprezentowali się bardzo dobrze za co należą im się brawa. Udział w zawodach zaakcentowali również zawodnicy szkółki piłkarskiej KS Raba. Będąc cały mecz w obrębie boiska bardzo rzetelnie dbali o to, aby piłkarzom nie zabrakło futbolówek do gry.