Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > V liga (Kraków II)

Czarni Staniątki - Wiślanka Grabie 3-1 (0-1)

1-1 Gawlik 65
2-1 Kluz 75
3-1 Gaudyn 78
CZARNI: Mastalerz - Maciaszek (83 Małajowicz), Błachacz, Górski, Szczepański - W. Klima (65 Filipowski), Socha (46 Kluz), Rożek, Satała (80 Perdał) - Gawlik, Gaudyn.

W sobotę wielkanocną kibice na stadionie im. Tadeusza Szybińskiego w Staniątkach byli świadkami ciekawego derbowego meczu. Czarni wygrali 3-1, ale zwycięstwo nad Wiślanką nie przyszło liderowi łatwo...

Od początku inicjatywę przejęli zawodnicy Czarnych Staniątki, długo rozgrywając piłkę i stwarzając sobie sytuacje do zdobycia pierwszej bramki. Strzałów z dystansu próbowali Klima, Gawlik i Rożek, jednak piłka mijała bramkę albo dobrze bronił bramkarz gości.

W 35. minucie nastąpiła pod bramką gospodarzy sytuacja, której nikt się nie spodziewał. Błachacz za lekko podał do Górskiego, ten wybijając piłkę nabił zawodnika Wiślanki Kordyla, który znalazł się w narożniku pola karnego i silnym, ładnym strzałem po koźle pokonał Mastalerza. Czarni protestowali twierdząc, że Kordyl przejmując futbolówkę pomógł sobie ręką, ale sędzia tego nie widział i gola uznał.

Od początku drugiej połowy Czarni jeszcze mocniej przycisnęli, co przyniosło efekt w 65. minucie. Gawlik odebrał piłkę na 20. metrze od bramki przeciwnika, oddał strzał, a futbolówka po rykoszecie wpadła do siatki. Ładna, indywidualna akcja.

W 75. minucie Filipowski wrzucił z lewej strony piłkę w szesnastkę, a Kluz ładnym strzałem zewnętrzną częścią stopy strzelił gola na 2-1. Trzy minuty później padła kolejna bramka dla gospodarzy. Błachacz zagrał na prawe skrzydło do Rożka, ten wprowadził futbolówkę w pole karne i wycofał na 11. metr do nadbiegającego Gaudyna, który dołożył nogę i przymierzył po "długim", ustalając wynik na 3-1. W końcówce meczu zawodnik Wiślanki stanął oko w oko z Mastalerzem, ale ten nie dał się zaskoczyć.

Zwycięstwo Czarnym nie przyszło łatwo, jednak w drugiej połowie po raz kolejny pokazali charakter i wolę walki.